Recept na perfektní barvu vlasů

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Krása

Každá žena chce být přitažlivá, vypadat mladě a moderně. K dosažení atraktivního vzhledu nestačí jen krásné oblečení a kvalitní make-up. Atraktivní žena musí vypadat svěže a zaručeně první, co každého upoutá jsou její vlasy. Aby opravdu přitáhly pohled ostatních, musí být zdravé, lesklé a mít jasnou a zářivou barvu.


Proto se ženy už od pradávna snažily dodat svým vlasům lesk a svěží barvu. Ty starší pak musely zakrývat první šediny. Tehdy jim to ale dalo opravdu hodně práce. Starověké blondýnky používaly hedvábné zlaté příze a zlatý prach. Tmavovlasé ženy pak šafrán, henu, skořápky ořechů a černý čaj. I většina dnešních moderních žen si barví vlasy doma. Pokud víte, jak se vlasy správně barví, na co se máte zaměřit a na co si naopak dát pozor, je to snadné a rychlé.

Prvním důležitým krokem je výběr správné a kvalitní barvy.
Kvalitní barva by se měla snadno a pohodlně aplikovat, nestékat z vlasů a obsahovat pečující složku, která vlasy zregeneruje. Samozřejmě, musí být spolehlivá.

Pak je třeba zvolit správný odstín
Při výběru barvy vycházejte z původní barvy vlasů. Pak záleží už jenom na vašem vkusu a přání, zda chcete oživit svou barvu vlasů nebo potřebuje zakrýt šediny. Přejete si přirozený odstín nebo toužíte po extravagantní a výrazné barvě. Na základě těchto kritérií si zvolte stupeň trvalosti barev od přelivů a semipermanentních barev až po barvy stálé, permanentní.


Faktory, které mají vliv na konečný barevný výsledek
Důležité je vždy dodržet všechna doporučení z příbalového letáku. Barevný výsledek pak závisí na několika důležitých faktorech. Je to jednak výběr kvalitní barvy, správná aplikace a dodržení doby působení. Svůj vliv má také použití kvalitní vlasové kosmetiky pro barvené vlasy. Pozor na vlasovou kosmetiku, kterou použijete před barvením. Některé pečující přípravky, zejména ty s vyšším obsahem silikonu, mohou obalit vlasy ochrannými filmy, které vlas uzavřou. Ten pak do sebe hůře přijímá barevné pigmenty.

Na co si dát při barvení pozor?
Přestože nemáte citlivou pokožku, je vhodné provést test její snášenlivosti, který se provádí dva dny před použitím barvy na vlasy. Pokud nastane alergická reakce na pokožce, je třeba poradit se o vhodnosti barvení s kožním lékařem. Na barvení vlasů by si měly dát pozor i majitelky velmi porézních, suchých a poškozených vlasů. Máte-li suché vlasy, měla byste si nanést směs na konečky vlasů pouze na posledních 5 minut působení barvy. Předejdete tak nerovnoměrnému nabarvení. Na suchých koncích by jinak byla barva výraznější.

Jak jsme již zmínili, důležité je nejen zvolit vhodnou a kvalitní barvu, ale také používat vlasovou kosmetiku pro barvené vlasy. Přípravky pro chemicky upravované vlasy regenerují a zvýrazňují jejich barvu. Díky speciálním recepturám fixují ve vlasech barevné pigmenty. Potřebnou složkou je UV filtr, který chrání vlasy před škodlivým UV zářením.

Další články z rubriky

Zbavte se oteklých očních víček. Pomůžou brambory i masáž

Zbavte se oteklých očních víček. Pomůžou brambory i masáž

26. 11. | Dělá vám problém po ránu rozlepit víčka a mžouráte na svět skrz uzounké škvírky místo očí? Oteklé…

5 překvapivých důvodů, proč zima prospívá vaší pleti

5 překvapivých důvodů, proč zima prospívá vaší pleti

21. 11. | I když před sebou máme několik dlouhých zimních měsíců, nemusí to ještě nutně znamenat jen deprese,…

10 zlozvyků, které vám zhoršují vrásky. Děláte je taky?

10 zlozvyků, které vám zhoršují vrásky. Děláte je taky?

19. 11. | 3 | Spousta lidí vypadá o mnoho starší, než ve skutečnosti je, a to jen kvůli svému špatnému životnímu…

Vizážistka radí: Jak se dobře nalíčit pod brýle?

Vizážistka radí: Jak se dobře nalíčit pod brýle?

14. 11. | Je to trochu umění – jak se nalíčit a nepřehnat to, když nosíme brýle? Od určitého věku je totiž,…