Toužíte po nové barvě vlasů? Poradíme vám, jak nejlépe vybrat tu správnou právě pro vás?

| Autor: Mariya Patrovská | Rubrika: Krása

Každá z nás čas od času touží po změně a jaro se zdá být tou nejvhodnější dobou pro nejrůznější experimenty. Vsadíte na nový přeliv, nebo jste připravená zkusit něco radikálnějšího?

Dnes je na trhu velké množství barev na vlasy a produktů, které vám slibují dokonalou proměnu za několik sekund, ale jak se neztratit v té záplavě výrobků a jak najít ten správný odstín ? Našli jsme odpovědi na všechny vaše otázky.

Výběr barvy

Hned po tom, co si uvědomíte, že chcete změnu, byste si měla položit otázku, jak velká by měla být. Od toho se bude následně vyvíjet výběr barvy a odstínu. Toužíte-li po extrémní proměně ze žhavé černovlásky na něžnou blondýnku, věřte, že to nebude ze dne na den. S takovým přáním je nejlepší zajít k odborníkovi, který dokáže nejen posoudit, zda je podobný zásah pro vás vhodný, ale měl by i najít co nejšetrnější způsob, jak změnu provést.

Pokud ale chcete jen své vlastní barvě dodat nový nádech, osvěžit ji, o odstín ztmavit nebo zesvětlit prameny, můžete si udělat kadeřnický salón i ze své vlastní koupelny. Samozřejmostí a nutností pro dobrý výsledný efekt je dodržování všech pokynů, uvedených na produktu. Při nesprávném použití, dokáže barva vlasům velmi ublížit.

Samotný odstín vybírejte s ohledem na vaši přirozenou barvu vlasů, pleti a očí. Užitečným pomocníkem je vzorník, který by měl být k dispozici na zadní straně každé krabičky. Ideální je vybrat si barvu, která se nebude lišit od vašeho původního odstínu o víc než jeden až dva odstíny.

Trvanlivost

Po tom, co si zvolíte odstín, se budete muset také rozhodnout, jak dlouho chcete, aby barva na vlasech vydržela. Dnes se s ohledem na trvanlivost barvy dělí na tři skupiny.

Smyvatelné - moc toho nevydrží, ale na druhou stranu po šesti až osmi umytích můžete vyzkoušet nový odstín. Pigmenty, které obsahují, neproniknou hluboko do samotného vlasu, proto působí jen krátkodobě a neumožňují vlasy zesvětlit. Je to nejvhodnější produkt pro ty, kdo chce jen lehce vlastní barvu oživit, nebo naopak vyzkoušet změnu na měsíc.

Postupně smyvatelné barvy vydrží déle a jsou k vlasům stále dost šetrné. Barvicí pigmenty se dovnitř vlasu dostanou ale vnější barevné molekuly se postupně vymývají.

Po dlouhotrvajících barvách sáhněte ve chvíli, kdy jste si se svým výběrem stoprocentně jistá a toužíte po dlouhodobé změně. Tyto typy barvy již dokážou vlasy zesvětlit i perfektně překrýt šediny. Jsou dvousložkové a před použitím se musí smíchat. Pro vlasy ale také představují největší zásah.

Druhy přípravků

Barvy se také liší svou konzistencí. Smyvatelné nejčastěji najdete ve formě šamponů emulzí i pěn. Zbylé dva druhy najdete také v podobě krémů, masek, moussu. Pěny, masky a mousse jsou například vhodné pro začátečnice, protože se jednoduše nanášejí a nestékají. Krém je potřeba aplikovat speciálním štětcem nebo hřebenem. Emulze je zas v lahvičce s aplikátorem.

Trendy

Přirozenost nevyjde z módy nikdy. Lesklé a hebké vlasy, u kterých byste nikdy nehádala, že jsou barvené – to je perfektní výsledek. Nesmí působit jako paruka nebo helma. Také zapomeňte na výrazné melíry z devadesátých let, které připomínají žebřík nebo zebří potisk.

Pokud toužíte naopak po něčem výrazném, nadchne vás poslední kolekcí připravená salónem TONI&GUY, která byla inspirována těmi nejprestižnějšími módními kampaněmi. Prolínají se v ní všechny možné temperamentní odstíny od žluté přes havraní modrou, ocelovou a platinu.

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Probuďte svoji smyslnost: Nestyďte se sama před sebou

Probuďte svoji smyslnost: Nestyďte se sama před sebou

22. 5. | Když se řekne smyslná žena, představíte si možná nějakou korpulentní madam v negližé, která čeká na…

Půvab v každém věku: Krása není jen číslo

Půvab v každém věku: Krása není jen číslo

20. 5. | 1 | Mít ráda své tělo. Tahle tajná ingredience půvabu funguje v jakémkoli věku, ale pro řadu žen je…

Desatero make-up trendů na letošní sezónu

Desatero make-up trendů na letošní sezónu

17. 5. | Je čas nastavit tvář nejen slunečním paprskům, ale také novým make-up trendům. Vybrali jsme pro vás…

Dlouhé, plné, tmavé, natočené řasy až na dva měsíce? JDE TO! JAK?

Dlouhé, plné, tmavé, natočené řasy až na dva měsíce? JDE TO! JAK?

6. 5. | 1 | Laminování je nový postup, který zajistí, že vaše řasy zůstanou dlouhodobě dlouhé, husté, tmavé a…

Komerční sdělení
Domácí pekárny Vaření s dámou