Udržte dolíčky na uzdě. Co opravdu funguje proti celulitidě?

| Autor: BN | Rubrika: Krása

Máte pocit, že je to každý rok stejné? Začátek jara ve vás pokaždé spustí nezdolné úsilí vypořádat se nejen s nevzhlednými faldíky, ale také s dolíčky na stehnech a zadečku... Tentokrát ale už chcete dělat jen to, co skutečně funguje.

Představovat celulitidu asi není nutné, v 90 % postihuje ženy a většinou se jako hrbolky a důlky objevuje na vnější straně stehen, bocích, často i na břiše. Zpravidla se popisuje jako nahromadění tukových částic v pojivové tkáni, jedna z posledních studií značky Nivea podpořená analýzou prostřednictvím molekulárních a buněčných biologických metod však dospěla k jinému závěru – příčinou celulitidy je jakási „lokální“ obezita.

Stejně jako v léčbě obezity je proto nutné nejen aktivovat tuk v tukových buňkách, ale také ho uvolnit a natrvalo se ho zbavit. Úspěch v případě celulitidy zažijete, jen pokud zahájíte komplexní program, kdy se kromě změny jídelníčku a životního stylu zaměříte i na pohyb a cílenou a co nejúčinnější péči o pokožku. Co tedy funguje?

1. Menu proti celulitidě

Ač se to nezdá, základem boje proti celulitidě je i zdravá životospráva. Zkrátka chcete-li mít v těle zdravé buňky, musíte je dobře živit. Zaměřte se na potraviny s vysokým obsahem bílkovin, esenciálních mastných kyselin, vitaminů, minerálů a antioxidantů (tvaroh, vejce, ovoce a zelenina, ryby, ořechy), které podporují tvorbu kolagenu, pomáhají zpevnit buňky a pozitivně ovlivňují růst a obnovu tkání. Omezte sůl, která v těle zadržuje vodu a jednoduché cukry, které poškozují elastinová a kolagenová vlákna a buňky oslabují.

2. Zásobujte tělo tekutinami

Voda je přirozenou součástí těla a každé tělesné buňky. Bez ní zkrátka nic pořádně nefunguje. A pro odplavení všech tukových a odpadních látek, které tělo vyloučí, je voda nezbytná. Dávejte přednost neperlivé vodě, neslazeným nápojům a čaji. Pokud vám čistá voda nechutná, přidejte do ní citronovou šťávu, denně tak bez problémů vypijete i dva litry.

3. Pravidelně sportujte

Boj s celulitidou úspěšně zvládnete jedině s pohybem. Do svého životního stylu zařaďte aerobní aktivity, dbejte ale na správnou tepovou frekvenci, jen tak lépe spálíte tuky a úspěšně zredukujete tukové faldíky. Navíc nastartujete krevní a lymfatický oběh potřebný pro odbourávání celulitidy.

4. Dopřejte si profesionální ošetření

Svůj anticelulitidní program můžete doplnit i ošetřením ve specializovaných salonech nebo na klinikách estetické medicíny. Dopřejte si lymfatické drenáže, vakuové masáže, baňkování, hloubkové ultrazvukové ošetření, ale i speciální metody, které masírují spodní část těla a aktivují enzymy štěpící nahromaděný tuk apod. Všechny tyto metody napomáhají odbourávání tukových zásob, posilují vazivo a zlepšují vzhled kůže.

5. Pečujte o pokožku

Pořiďte si speciální krémy a séra a pokožku dennodenně ošetřujte. Krémy samy o sobě nejsou samospasitelné, avšak společně s dalšími kroky se postarají o to, aby pokožku zpevnily a vyhladily. Kůži pravidelně masírujte kartáčem nebo žínkou přímo ve sprše. Jemné masírování podpoří v pokožce mikrocirkulaci a připraví ji na aplikaci pečující kosmetiky tak, aby účinek byl co největší.

Stojí za to vyzkoušet:

1. Nivea, Zpevňující gel proti celulitidě Q10 energy+, 250 Kč

Zpevňuje pokožku a zároveň viditelně redukuje vnější projevy celulitidy – i bez extra masáže! Koenzym Q10 podporuje proces obnovy buněk zevnitř, L-karnitin aktivuje přeměnu mastných kyselin na energii a přírodní výtažky z lotosu redukují tvorbu nových tukových buněk.

2. Elancyl, Cellu Slim, Anti-Cellulite Rebelle, 799 Kč

Jemná emulze pomáhá k zeštíhlování partií, které mají tendenci zadržovat tuk a vodu. Neobsahuje parabeny, nemastí, nelepí se a po aplikaci se můžete ihned obléknout.

3. Clarins 100% Rostlinný odvodňující olej na tělo, 1039 Kč

Podporuje odstranění toxinů, stimuluje a zpevňuje tkáně a omezuje efekt pomerančové kůže. Předchází dehydrataci a zanechává pokožku pružnou a hedvábně hebkou. Ideální přípravek, pokud chcete ulevit svým nohám.

4. Oriflame, Anti-Cellulite Massager, Masážní kartáč proti celulitidě, 289 Kč

Šikovný masážní kartáč, který pomáhá v boji proti celulitidě. Stimuluje krevní oběh a pokožka pak vypadá zdravěji. Pro dosažení nejlepších výsledků používejte masážní kartáč ve spojení s Formujícím gelem proti celulitidě. Krouživými pohyby masírujte pokožku stehen, boků a hýždí.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Vypadají vaše ruce staře? Víme, jak to zastavit!

Vypadají vaše ruce staře? Víme, jak to zastavit!

16. 1. | Ruce používáme ke gestikulaci, a tak jsou nedílnou součástí běžné denní komunikace. Je proto…

Elektrizují vám v zimě vlasy? Hydratujte a zkuste zábaly

Elektrizují vám v zimě vlasy? Hydratujte a zkuste zábaly

14. 1. | Vlasy vlivem mrazivého počasí dostávají v zimě hodně zabrat. Žádný účes pořádně nedrží, a když už…

Vajazzling: Pryč s bobrem, ozdobte si rozkrok originálně!

Vajazzling: Pryč s bobrem, ozdobte si rozkrok originálně!

11. 1. | 7 | Doba, kdy ženy „tam dole“ měly neprostupný prales, naštěstí dávno minula. Módní trendy se v…

Konec stárnutí: 5 ověřených triků, které mu zabrání

Konec stárnutí: 5 ověřených triků, které mu zabrání

9. 1. | Je mnoho faktorů, které ovlivňují stárnutí vaší pleti. Některé nemáte šanci ovládnout, ale pokud…