Umělá krása a její cena

| Autor: redakce | Rubrika: Krása

Je to už 30 let, co jsme opustili naši alma mater, a to přece stojí za setkání. Jak budou asi vypadat? Co budou mít na sobě? Kolik mají dětí? Jak jsou úspěšní v zaměstnání? A vůbec, co dělají? Tolik a ještě více otázek se ihned vybavilo po přečtení milé pozvánky na setkání se spolužáky, s většinou z nichž jsem se těch 30 let neviděla.

Čas rychle uplynul a den „D“ je zde. Ani se nechce věřit, jak jsme zůstali všichni stejní. Pravda, některým spolužákům se bříško zakulatilo, na některých spolužačkách bylo patrné, že péče o rodinu a děti pár vrásek zanechala. Někomu se životní cíle splnili napoprvé, někteří dělají práci, po které toužili, jiní úspěšně podnikají. Večer krásně ubíhal. Ti štíhlí dokazovali přednosti tenisu a zdravého životního stylu, ti plnoštíhlejší to se zájmem poslouchali. A spolužačky? Jak jinak, po rodině, módě, životních trablech skončili u svého zevnějšku. Termíny jako plastika, modelace, liposukce, lifting určily definitivní obsah setkání po 30 letech, a nebýt spolužáka vlastnícího kliniku plastické chirurgie, asi bychom diskutovat vůbec nepřestaly!

Ze setkání jsme si odnesli nejen krásný pocit přátelství, ale i něco navíc! A o to bych se s Vámi chtěla podělit:

Liposukce
zákrok, při kterém se provádí snížení podkožní tukové vrstvy odsáváním určitého množství tuku z míst, kde dochází k jeho nadměrnému ukládání. Jsou to zejména lokality břicha, boků, hýždí, kolen, podbradku, vnitřních i zevních stehen apod. Výsledkem je modelace těla do žádaných proporcí.

Lifting
zákrok, kterým fyzicky omládnete o 10 i více let. Dochází k vyhlazení vrásek, které jsou přirozeným projevem stárnutí kůže. Povolenou kůži liftingová operace koriguje, přičemž obnoví i vzhled pleti. Celý výkon trvá 2 hodiny a pooperační klid je doporučený po dobu jednoho týdne. Výsledný efekt vydrží po mnoho let. Facelifting řeší především problematiku stárnutí v partiích obličeje a krku. Cena takovéto operace se pohybuje kolem 22 000 Kč.

Plastická operace
zákrok, kdy operačním postupem dochází k nápravě některých přirozených deformací, např. nosu, čela, prsou, paží atd. Operace čela je především zákrokem, kde se vypne povolená kůže v dané lokalitě a vyhladí vrásky s výrazným omezením jejich dalšího prohlubování.

Například na operaci nosu je vhodné určité věkové rozmezí. Dolní hranice je daná, ukončením růstu kostry obličeje a zubního oblouku. U děvčat od 16-17 let, u chlapců kolem 18 roku. Horní věková hranice není daná, ale dobrý výsledek je podmíněn dostatečnou elasticitou kůže, která se musí přizpůsobit novému tvaru nosu. V případě operací paží a stehen se napíná povadlá kůže a odstraňují tukové vrstvy tam, kde nestačí liposukce.


Modelace těla
zákrok nejčastěji spojený s velikostí a tvarem ženských ňader, ale nejen s nimi. Upravit tvar nosu nebo jenom mírně nadzvednout oční víčka, která pod tíhou věku povadla jsou dnes úkony velmi požadované. I když názory na takovéto vylepšení vzhledu se stále dosti liší. Jsou ženy, které nezavrhují možnost vylepšit svůj vzhled za pomoci rukou plastického chirurga, ale naopak se vyskytují i názory, které jsou zásadně proti jakýmkoliv umělým zásahům do vzhledu a krásy lidského těla.

Jedno je však jisté. Před každou operací je nutno uskutečnit tzv. osobní poradu s plastickým chirurgem. Nesmí se opomenout ani motivace a eventuální psychické důvody, které vedou pacientku do ordinace. Každý zákrok je individuální a specifický, a tak se k tomu musí i přistupovat. Důležitý je samozřejmě i zdravotní stav a psychická rovnováha pacientky, která se sama pro operaci rozhodla.

Optimální věková hranice pro provádění operací je variabilní. Např. velikost a tvar prsů se doporučuje operativně řešit až v době, kdy již žena neplánuje žádné těhotenství. Operace totiž může negativně ovlivnit funkci žláz při kojení a tvorby dostatečného množství mateřského mléka. Také se může stát, že těhotenstvím a kojením dojde k výrazným objemovým změnám, které mohou mít i na dobrý operační zákrok negativní vliv. Operace se provádí v celkové anestezii a trvá 40-60 minut.

Také transplantace vlasů je operací, při které se přenáší vlasové štěpy z týlní oblasti hlavy do požadovaných míst.

Laserové operace jsou také rozšířeným nástrojem vylepšování vzhledu. Používají se zejména na odstranění znamének, pih či bradavic. Výhodou laserových operací je pooperační stav, kdy se rána nemusí léčit, nevznikají žádné jizvy. Laser je vhodným prostředkem i k odstranění pigmentových skvrn.


zdroj: AMI Communications

Další články z rubriky

Vypadají vaše ruce staře? Víme, jak to zastavit!

Vypadají vaše ruce staře? Víme, jak to zastavit!

Dnes | Ruce používáme ke gestikulaci, a tak jsou nedílnou součástí běžné denní komunikace. Je proto…

Elektrizují vám v zimě vlasy? Hydratujte a zkuste zábaly

Elektrizují vám v zimě vlasy? Hydratujte a zkuste zábaly

14. 1. | Vlasy vlivem mrazivého počasí dostávají v zimě hodně zabrat. Žádný účes pořádně nedrží, a když už…

Vajazzling: Pryč s bobrem, ozdobte si rozkrok originálně!

Vajazzling: Pryč s bobrem, ozdobte si rozkrok originálně!

11. 1. | 7 | Doba, kdy ženy „tam dole“ měly neprostupný prales, naštěstí dávno minula. Módní trendy se v…

Konec stárnutí: 5 ověřených triků, které mu zabrání

Konec stárnutí: 5 ověřených triků, které mu zabrání

9. 1. | Je mnoho faktorů, které ovlivňují stárnutí vaší pleti. Některé nemáte šanci ovládnout, ale pokud…