101 srdečných chlapů

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Love hearts, výstava 101 portrétů mužů, mezi nimiž jsou např. Tomáš Klus, Bolek Polívka, Daniel Landa, nebo Jan Kraus, bude slavnostně zahájena v pondělí 5. 11. 2012 na Piazzetě Národního divadla.
„Hlavním tématem výstavy je mužská srdečnost. Spojovací linkou mezi jednotlivými fotografiemi je symbol srdce, který je však u každého jiný, v závislosti na jeho životním příběhu. Šlo mi o to ukázat, že srdečnost se netýká pouze vyvolených. Je to dar, který si může dopřát každý,“ vysvětluje fotografka Monika Váňová, která je současně i organizátorkou celé výstavy.

Výstava nabízí opravdu velmi široký záběr. Mezi 101 portréty nalezneme i známé tváře ze světa šoubyznysu, sportu, vědy, nebo třeba lékařského prostředí. Od 5. do 30. listopadu se sami můžete přijít podívat do prostoru pod Novou scénou Národního divadla, kde se výstava pod otevřeným nebem koná.„Když mi Monika zavolala ohledně účasti v projektu Love hearts, okamžitě jsem souhlasil. Zaujala mě také otázka „Kdo jste?“, kterou mi v rámci focení položila. Ukázalo se, že odpovědět na ní, není zas tak lehké! Až zpětně jsem se dozvěděl, že tázáni byli všichni účastníci, a že odpovědi budou na výstavě zveřejněny,“ říká portrétovaný Daniel Herman, ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů.

Vystavené fotografie budou nabídnuty k prodeji. Jejich zakoupením podpoříte Hnutí na vlastních nohou Stonožka a dlouholeté aktivity Ceny Ď.
Více informací naleznete na www.lovehearts.cz
Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…