„Malý Menšík“ Michal Kocourek svým hercům rozumí

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Už celou řadu let je divadelní producent a ředitel Divadla Kalich Michal Kocourek odborníky řazen mezi nejvlivnější osobnosti naší kulturní scény, nicméně většina z nás si ho pamatuje jako malého nezbedu z řady filmů či televizních inscenací.Michal Kocourek s Ivou JanžurovouV roce 2006 jste na filmovém festivalu ve Zlíně získal coby první bývalý dětský herec svou hvězdu na chodníku slávy. Kdo a kdy vás vlastně k herectví přivedl?

Režisér Václav Hudeček, který měl na Vyžlovce chatu vedle té naší, v mých pěti letech. Byl jsem capart s prořízlou pusou, chodil jsem si hrát s jeho dcerou, a tak ho napadlo, že když jsem takové živé dítě, co se nedá, zkusí mě do televize. Prošel jsem kamerovými zkouškami na inscenaci Tchýně a tak to všechno začalo. Stal jsem se prvním hercem v našem rodu. Pokud je mi známo, nikdo přede mnou se herectví nevěnoval. Jen babička byla amatérskou operní pěvkyní.

Vaší asi nejznámější dětskou rolí byl „malý Menšík“ v komedii Což takhle dát si špenát. Jak si pamatujete na Vladimíra Menšíka?

Pan Menšík byl mým druhým tátou, od začátku natáčení jsme si padli do oka a on mě dokonce cizím lidem představoval jako svého syna. Zažili jsme spolu spoustu legrace, stejně jako třeba s panem Sovákem. Společně s Martinou Menšíkovou jsme pak na konci konzervatoře bohužel prošli také smutkem z odchodů našich tátů. Můj otec zemřel rok před Menšíkem, s Martinou jsme se v těch neveselých časech podporovali.Michal Kocourek na scéně divadla s Jiřím Bartoškou

V Praze jste postupem let vybudoval několik divadelních scén, tou pro vás nejdůležitější je Divadlo Kalich. Dnes v něm hraje celá řada našich předních herců a vy jste vůči nim v jiné pozici než dříve - v ředitelské. Jaké máte se „svými“ herci vztahy?

Naštěstí nadstandardně dobré. Asi mám výhodu, že jsem sám stál na druhé straně, dokážu se do pocitů herce vžít. Každý z nich je samozřejmě jiný, každý vyžaduje jiný způsob komunikace, nicméně všechny jsme si dokázali získat tím, že jim u nás nabídneme kvalitní servis, že se nám daří vybírat chytré hry, oslovovat dobré režiséry, divadlo zaplnit a pak v neposlední řadě taky zaplatit honoráře. (smích) Atmosféra divadla je opravdu výjimečná. A přenáší se pak z jeviště na diváky v hledišti.

Co tedy chystáte na nejbližší období?

Právě jste mě zastihli uprostřed příprav velké zářijové premiéry legendárního muzikálu Pomáda. Je to představení plné optimismu, energie, hitů, které vyloženě vybízejí k tomu, aby si člověk minimálně začal podupávat nohou. Hned po této události se vrhneme na další zkoušení, tentokrát nové činoherní komedie s našimi kmenovými herci Janou Paulovou a Pavlem Zedníčkem. Nechte se překvapit.
ČTĚTE TAKÉ:
Buďte krásnější! Soutěžte s Dámou o proměnu vizáže!Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…