Aňa Geislerová a Maxim Velčovský bojují za Národní knihovnu na Letné

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Aňa Geislerová, Zdeněk Janáček, Maxim Velčovský a Veronika Jiroušková připojili své podpisy pod Petici za realizaci projektu Národní knihovny ČR architekta Jana Kaplického na Letné v Praze, kterou iniciovalo občanské hnutí Demokracie staví.


Oblíbená herečka se svým manželem a známý umělec a jeho kolegyně petici uvedli na slavnostním večírku na podporu knihovny, který se konal v Anině cukrárně Snídejte šampaňské. Stylově byl k této příležitosti zhotoven i dort ve tvaru Kaplického „chobotnice“.

Podpořit hnutí může každý zájemce svým podpisem petičních archů občanského hnutí Demokracie staví (www.demokraciestavi.cz), které jsou vystaveny právě i v cukrárně Snídejte šampaňské v Xaveriově ulici na Smíchově nebo v Divadle Na zábradlí na Anenském náměstí v Praze.

Důvody podpory této aktivity vysvětlil Zdeněk Janáček: „Druhého března 2007 proběhla tiskem zpráva: Národní knihovnu na Letné postaví Jan Kaplický. Byla to krása. Cítili jsme se hrdí, že bydlíme v Praze a že to město má odvahu vykročit do budoucnosti. Pak ale přišla hanba a poznání, že jsme zase jen telata v srdci Evropy.

Proto podporujeme petiční akci hnutí Demokracie staví. Petici, která volá po objasnění okolností vykonstruovaného procesu s vítězným návrhem Národní knihovny na Letné, považujeme za nezbytný hlas v boji proti aroganci naší politické reprezentace. Jako voliči ODS nesouhlasíme s jejím postupem v celé kauze, který je v rozporu s jejím volebním programem „Vize pro Prahu 2010 / Praha město pro život“.

Uvědomujeme si, že svými hlasy neseme díl zodpovědnosti na celé situaci, a proto vyzýváme své zastupitele, aby se k nám a ke knihovně postavili čelem. Chceme, aby si jednoznačně uvědomili, že zklamali své voliče a nedodrželi deklarovaný program., Proto také apelujeme na ostatní podvedené občany, aby na celou kauzu nezapomněli, až budou opět zvažovat svůj volební hlas. Praha volá Future Systems!“

Foto: Zdeněk Janáček, Aňa Geislerová, Maxim Velčovský a Veronika Jiroušková s peticí a dortem ve tvaru chobotnice / Maxim Velčovský a Aňa Geislerová před novými Velčovského malbami v cukrárně Snídejte šampaňské © 2media.cz

Webové stránky hnutí Demokracie staví: www.demokraciestavi.cz
zdroj: 2media.cz

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…