Aňa Geislerová a Maxim Velčovský bojují za Národní knihovnu na Letné

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Aňa Geislerová, Zdeněk Janáček, Maxim Velčovský a Veronika Jiroušková připojili své podpisy pod Petici za realizaci projektu Národní knihovny ČR architekta Jana Kaplického na Letné v Praze, kterou iniciovalo občanské hnutí Demokracie staví.


Oblíbená herečka se svým manželem a známý umělec a jeho kolegyně petici uvedli na slavnostním večírku na podporu knihovny, který se konal v Anině cukrárně Snídejte šampaňské. Stylově byl k této příležitosti zhotoven i dort ve tvaru Kaplického „chobotnice“.

Podpořit hnutí může každý zájemce svým podpisem petičních archů občanského hnutí Demokracie staví (www.demokraciestavi.cz), které jsou vystaveny právě i v cukrárně Snídejte šampaňské v Xaveriově ulici na Smíchově nebo v Divadle Na zábradlí na Anenském náměstí v Praze.

Důvody podpory této aktivity vysvětlil Zdeněk Janáček: „Druhého března 2007 proběhla tiskem zpráva: Národní knihovnu na Letné postaví Jan Kaplický. Byla to krása. Cítili jsme se hrdí, že bydlíme v Praze a že to město má odvahu vykročit do budoucnosti. Pak ale přišla hanba a poznání, že jsme zase jen telata v srdci Evropy.

Proto podporujeme petiční akci hnutí Demokracie staví. Petici, která volá po objasnění okolností vykonstruovaného procesu s vítězným návrhem Národní knihovny na Letné, považujeme za nezbytný hlas v boji proti aroganci naší politické reprezentace. Jako voliči ODS nesouhlasíme s jejím postupem v celé kauze, který je v rozporu s jejím volebním programem „Vize pro Prahu 2010 / Praha město pro život“.

Uvědomujeme si, že svými hlasy neseme díl zodpovědnosti na celé situaci, a proto vyzýváme své zastupitele, aby se k nám a ke knihovně postavili čelem. Chceme, aby si jednoznačně uvědomili, že zklamali své voliče a nedodrželi deklarovaný program., Proto také apelujeme na ostatní podvedené občany, aby na celou kauzu nezapomněli, až budou opět zvažovat svůj volební hlas. Praha volá Future Systems!“

Foto: Zdeněk Janáček, Aňa Geislerová, Maxim Velčovský a Veronika Jiroušková s peticí a dortem ve tvaru chobotnice / Maxim Velčovský a Aňa Geislerová před novými Velčovského malbami v cukrárně Snídejte šampaňské © 2media.cz

Webové stránky hnutí Demokracie staví: www.demokraciestavi.cz
zdroj: 2media.cz

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…