Barvy Indie

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Dne 1. března 2011 proběhlo slavnostní zahájení charitativní fotografické výstavy Barvy Indie fotografa Jan Foltána v prostorách Ekotechnického musea v pražské Bubenči.Výstava měla od samého počátku velkou podporu od samotných patronů, kterými byli fotografka Lenka Hatašová, fotograf Jan Šibík a muzikant Matěj Homola. Ti výstavu slavnostně zahájili společně se zpěvákem Tomášem Klusem, který tu bez nároku na honorář i zazpíval.

Matěj Homola je známý tím, že Indie je jeho druhým domovem. Každý rok v lednu a únoru tam tráví několik týdnů. Sám také fotí a proto velmi rád výstavu podpořil.

Fotografka Lenka Hatašová je známá především jako fotografka celebrit. Málokdo ale ví, že ráda cestuje a před lety si z cest po Kubě přivezla fotky, ze kterých vznikla výstava Cuba Mi Amor. Lenka byla výstavou Barvy Indie velmi nadšená a prý jí dokonce tak inspirovala, že se možná brzy dočkáme i nějaké její výstavy z cest, které chystá.


Práci fotografa Jana Šibíka sleduje Jan Foltán už několik let a to skrze jeho práci pro časopis Reflex a jeho fotografie, které se pravidelně objevují na fotografických výstavách CZECH PRESS PHOTO. Při plánování cesty do Indie si Honza Foltán vzpomněl, jak ho oslovily Šibíkovy fotografie, které zachycovaly prostředí zápasníků z města Kolhapur. A jejich autor - Jan Šibík byl nadšený ze záběrů, které Honza Foltán několik let po něm zopakoval. Dokonce poznal některé zápasníky, které před lety fotografoval osobně.Fotograf Jan Foltán v Ekotechnickém museu představuje svou jedinečnou kolekci 120 fotografií. Výstava je rozdělena do tří částí. Pestrobarevný život místních lidí, zajímavě laděné černobílé fotografie a jedinečná je ta část, která zachycuje svět zápasníků z města Kolhapur. Bronzová těla mužů zápasících v hlíně jsou spíš jako obrazy starých mistrů z doby Michelangela, než klasickou fotografií.

Nelze opomenout, že výtěžek z prodeje fotografií a dražby, která se uskuteční rovněž v prostorách musea dne 31/3/2011, bude věnována Klinice dětské hematologie a onkologie FN v Motole, se kterou Jan Foltán spolupracuje již čtvrtým rokem. Dražba fotografií je přístupná veřejnosti a lze se na ni zaregistrovat na www.janfoltan.cz.

Prostory musea (stará kanalizační čistírna) jsou v této roční době veřejnosti uzavřeny a tak se právě při výstavě Barvy Indie návštěvníkům nabízí jedinečná příležitost, jak toto zajímavé místo poznat. Výstava trvá do 3.4.2011.
ČTĚTE TAKÉ:
Karel Vágner: SuperStar je jen byznys pro mobilní operátory!


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU


Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…