Basiková a Šoralová: výměna u přebalovacího pultu

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Když se Bára Basiková přede dvěma a půl lety rozhodovala, zda přijmout nabídku Divadla Kalich a vrátit se ke své slavné muzikálové roli Johanky z Arku, brala ohledy především na tehdy čtyřměsíčního synka Teodora.Producent a ředitel divadla Michal Kocourek tenkrát vyšel jedné z našich nejlepších zpěvaček velkoryse vstříc. „Dostala jsem šatnu jenom pro sebe, ve které byla dětská postýlka i přebalovací pult. Díky tomu jsem během zkoušek měla Tedíka neustále u sebe a ve chvílích, kdy jsem musela stát na jevišti, se o něj staral jeho táta,“ vzpomíná Bára. „Měli jsme malé miminko, a to pro mě samozřejmě bylo nejdůležitější.“

Rozhodnutí znovu ztvárnit titulní roli v legendárním muzikálu Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové se zpěvačce nakonec vyplatilo. Za svůj skutečně strhující výkon byla nominována na prestižní Cenu Thálie.

„Johanku považuji za nejhezčí roli, jakou jsem kdy hrála. Je perfektně vystavěná díky libretu i díky režii pana Bednárika, se kterým jsme se na jejím pojetí bezezbytku shodli. Johanka je zároveň mojí nejtěžší rolí, tři hodiny nesleze z jeviště. Cesta, kterou s ní musíte ujít od jejího dětství až po smrt, je ovšem úchvatná,“ zamýšlí se Bára Basiková.Také Lucii Šoralové, která se o hlavní roli s Bárou dělí, se dostalo pocty nominace na Thálii. Obě Johanky se také těšily velké přízni odborné kritiky. Nicméně to není to jediné, co obě výjimečné interpretky spojuje: Až se muzikál Johanka z Arku vrátí od 9. do 12. února na repertoár, bude zřejmě třeba „oprášit“ zmíněnou dětskou postýlku a přebalovací pult. Tentokrát ovšem pro miminko Lucie Šoralové!
STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU
ČTĚTE TAKÉ: MAMINKA.CZ - Web pro těhotné a maminky!
Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…