Benefiční aukce ve prospěch pomoci ženám-obětem (domácího) násilí

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Benefiční aukce uměleckých děl (nejen mladých) umělkyň a umělců ve prospěch Fondu právní pomoci ženám-obětem (domácího) násilí. Středa, 16.června 2004 od 17 hodin v Galerii Doubner, Václavské nám. 15.

Domácí násilí a násilí na ženách je bohužel i přes určitý pokrok v povědomí veřejnosti problémem, který je nutné řešit. Oběťmi tohoto porušování lidských práv jsou v obrovské většině ženy a jejich děti. Poskytováním bezplatné právní pomoci chce proFem o.p.s./AdvoCats for Women ženy na této cestě podpořit a usnadnit jim odhodlání realizovat svůj další život a život svých dětí bez násilí.

Podporu z Fondu právní pomoci ženám-obětem násilí dostaly v minulých letech více než dva tucty žen. Finanční prostředky, ze kterých mohla být zaplacena často velmi komplikovaná a zdlouhavá soudní řízení, přišly především z fondů Evropské unie, dárci se ale staly i osobnosti české politické scény a kultury. Důležitou složkou bezplatného právního poradenství je však kromě přímé finanční podpory i pravidelná telefonická Linka právní pomoci a průběžné poskytování obsáhlejší právní pomoci na třech místech republiky, který poskytuje tým právniček a právníků znalých problematiky domácího násilí. Za čtyři roky využily bezplatného právního poradenství stovky žen z celé České republiky.

Výtěžek benefiční aukce děl (nejen mladých) umělkyň a umělců je určen plnou měrou právě do tohoto Fondu. Jsme velmi rády, že nás při ní podpořilo velké množství umělecky činných lidí – malířek a malířů, grafiček a grafiků, fotografek a fotografů, uměleckých sklářek a sochařek či jiných umělkyň a umělců. Někteří z nich jsou dosud studující posledních ročníků uměleckých škol, ale je mezi nimi i řada umělců s dlouhou uměleckou minulostí. Všichni nám svá díla věnovali s vědomím, že tak podpoří práci zaměřenou na pomoc ženám-obětem (domácího) násilí.

Koupí některého z děl podpoříte tedy i Vy budoucnost žen a jejich dětí, které se do tzv. spirály domácího násilí dostaly. Dodáte jim tak odvahy pro rozhodnutí, která jim dají šanci na život bez násilí. Předem Vám za Vaši podporu i jménem našich klientek děkujeme.

Na adrese www.profem.cz si můžete stáhnout aukční katalog děl v PDF.

zdroj: Jitka Poláková
koordinátorka projektu Fondu


Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…