Billy Sheehan má nové CD Holy Cow

| Autor: Jana Henychová | Rubrika: Kultura

Jeden z nejlepších světových baskytaristů Billy Sheehan (MR. BIG) má aktuální solové album s názvem „Holy Cow“. Na albu kromě baskytary nahrál též bariton kytaru a podílí se na nahrávce též zpěvem. K nahrání si přizval řadu skvělých hostů, jimiž jsou bubeník Ray Luzier, kytaristé Billy Gibons a Paul Gilbert a zpěvák Dug Pinnick.

Tento skvělý muzikant je poctivým drtičem basových strun a jeho preciznost je až téměř nepochopitelná - jeho instrumentální výkon je místy až v jiné dimenzi než na matičce Zemi. Možná řada z vás vzpomene na kapelu MR. BIG, která se proslavila zejména skvělými hity "To Be With You" a "Shine"...Bubeník Ray Luzier, který "Holy Cow" nahrál, hrál na bicí též na Sheehanově posledním CD s názvem „Cosmic Troubadour“. V současné době jede turné s kapelou KORN.

Prvním z kytaristů podílejících se na desce je Billy Gibons, legendární kytarista ZZ TOP a Sheehanův „hero“, o čemž svědčí skvělé sólo ve skladbě "A Lit'l Bit'l Do It To 'Ya Ev'ry Time".

Speciálním hostem na solovou kytaru je Paul Gilbert, Sheehanův spoluhráč z nedávno znovuoživlých MR. BIG. Paul nahrál dvě sóla ve skladbě „Dynamic Exhilarator“.

Na albu se dále objevil jako host zpěvák Dug Pinnick. Tento zpěvák z kapely KINGS X nazpíval skladbu „Turning Point“. „Je to jeden z nejlepších zpěváků, které znám,“ řídá Sheehan, který ostatně nešetří chválou u všech přizvaných hostů.

Jako hlavní pěvecký leader se pak zhostil role sám interpret - a nutno říct, že se ctí... Asi řeknu kacířskou myšlenku, ale jeho zpěv se mi líbí víc a připadá mi více feelingový, než hostující pěvec... A stejně bravurně se na albu zhostil též vokálů.

Jestli bude mít "Holy Cow" také koncertní podobu, je zatím v nedohlednu - interpret je totiž nyní uprostřed japonského turné s reinkarnovanými MR. BIG, kteří se dali znovu dohromady v původní sestavě, a to Eric Martin (zpěv), Paul Gilbert (kytara), Billy Sheehan (baskytara) a Pat Torpey (bicí).

Členové MR. BIG se sem vůbec tak nějak postupně sjíždějí, ale aby dorazili jednou taky najednou a odehráli zde koncert MR. BIG. na to si asi ještě počkáme. Letos a loni tu bylo možno navštívit koncert ex zpívajícího kytaristy MR. BIG Richieho Kotzena, se kterým na loňském koncertu hrál také bubeník MR.BIG Pat Torpey. Leader kapely - zpěvák Eric Martin, tu zase byl v dubnu 2008 hned na dvou koncertech v Pražském Exitu Chmelnice a v klubu Xanadu v Poděbradech, kde hostoval s kapelou TWIN DRAGONS. Poslední ze čtyřky v kapele - právě baskytarista Billy Sheehan, k nám zavítal na poslední hudební veletrh na Výstaviště jako firemní hráč firmy Yamaha. A právě ten nyní, stále plný síly a sexy, přichází na trh s kůží se svou "Svatou krávou".

Interpreta zde podporuje nově vzniklá nekomerční agentura JANAMUSIC (www.janamsic.cz), kde v případě zájmu můžete sledovat novinky o interpretech českých i zahraničních. Kromě Billyho Sheehana JANAMUSIC mapuje činnost již zmiňovaného zpívajícího kytaristy Richieho Kotzena (www.richiekotzen.com) a dále baskytaristky kapely LIVING COLOUR Douga WImbishe (www.dougwimbish.com), kterého mají fanoušci možnost vidět na letním festivalu Benátská noc na Malé skále (www.benatskanoc.cz), kde vystoupí v doprovodném bandu zpěvačky Tarji Turunen. JANAMUSIC také podporuje instrumentální kapelu kytaristy Petra Henycha (ex Petr Kolář, Precedens, Doctor PP, Pancho a další) a jeho rockový instrumentální projekt G-bod (www.henych.com).

Album Billyho Sheehana "Holy Cow" si můžete koupit prostřednictvím následujících odkazů:
Amazon.com:
http://www.amazon.com/Holy-Cow-Billy-Sheehan/dp/B001TW2S62/ref=dp_return_2?ie=UTF8&n=5174&s=music
And iTunes:
http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewArtist?id=3853019
Odkazy:
http://www.billysheehan.com
http://www.myspace.com/billysheehan

Více na www.janamusic.cz.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…