Britský rockový poklad v Praze

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

ALBERT LEE, za 40 let koncertování s ním hráli například Chris Farlowe, the Crickets, Joe Cocker, Emmylou Harris, Eric Clapton and the Everly Brother.

Ve Čtvrtek 24.3.2005 vystoupí v pražském Lucerna Music baru nejlepší světový country-rockový kytarista Albert Lee a jeho neméně slavná skupina Hogan’s Heroes. O kvalitách kytaristy a zpěváka Alberta Lee se nedá vůbec pochybovat a ani ostatní členové skupiny nejsou žádní druholigový hráči. Vášnivý pianista Peter Wingfield vydal s různými interprety přes sto alb. Ďábelský bubeník Peter Baron například dokonce zpíval na albu Eltona Johna Country Comfort. S nimi hraje talentovaný kytarista Gerry Hogan, na jehož oslavě skupina vznikla a v neposlední řadě velice solidní basista Brian Hodgson. To jsou světové hvězdy, které se objeví na čtvrtečním koncertním nebi, aby rozzářily pražské ulice.

Albert Lee a Hogan’s Heroes hrají převážně rockabilly či country, avšak na jejich koncertech se prolíná rock, blues i jazz. Po sedmnácti letech co jsou tito výjimeční muzikanti spolu je opravdu na co se těšit, ti co shlédli jediný koncert Alberta Lee v Praze v roce 2003 to mohou jen potvrdit. Nemůžeme se divit opětovnému příjezdu Alberta Lee, jelikož se o něm traduje, že má částečně romské předky, a to je pravděpodobně to, co ho nutí stále kočovat z koncertu na koncert. Pohled do kalendáře jejich evropské tour to jen potvrzuje. Po návštěvě Prahy stihnou ještě ve zbylých osmy březnových dnech dvě vystoupení v Rakousku, čtyři v Německu a dvě v Belgii. Albert Lee na tuto adresu vždy dodává: „Chceme hrát hudbu pro lidi a to se v obýváku prostě nedá.“

Jako předkapela se ve čtvrtek představí unikátně sestavené akustické trio Vladimír Mišík (ak.kytara), Radim Hladík (ak.kytara) a Jan Hrubý (housle). Tito tři legendy české hudební scény zahrají písně Vladimíra Mišíka, které ovšem budou plné překvapení a nečekaných improvizací.

Přijďte si tedy 24.3. do Lucerna Music baru poslechnout obrovskou hvězdu žánru country / rockabilly, která do České republiky příliš často nezavítá. Nepřijdete ani o hity Country Boy nebo Tear It Up, které nechávají posluchače naprosto bez dechu. Čtvrteční noc je jednoznačným příslibem velké show ve společnosti bandy skvělých a nezapomenutelných muzikantů a Britského pokladu ALBERTA LEE.

Vstupenky je možné zakoupit v sítích Ticketstream a Ticketpro, či na místě před koncertem. Pro studenty platí opět sleva v podobě 2 za 1.

Více informací na www.livermusic.cz

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…