Celebrity budou čarovat

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Ve dnech 31. března a 1. dubna 2006 se sjedou do Divadla kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy přední kouzelníci. Koná se zde 3. ročník mezinárodního festivalu moderní magie Velká cena Divadla kouzel. Kouzelnické umění zde poměří v pěti veřejnosti přístupných představeních několik desítek českých a zahraničních mágů z Německa, Rakouska, Ruska, Polska, Maďarska a Slovenska.

Soutěžit se bude jednak v základních kategoriích jako je manipulace, všeobecná magie, iluze a mikromagie. Svoje dovednosti na festivalu předvedou i ve dvou juniorských kategoriích nejmenší kouzelníci. „Bude také zvolena také Miss magie a samotné publikum zvolí divácky nejatraktivnější vystoupení Cenu diváků.

Mezinárodní odborná porota bude mít nelehký úkol rozhodnout, kdo získá prestižní Cenu středočeského hejtmana ing. Petra Bendla a hlavní cenu Grand Prix Divadla kouzel“, říká prezident festivalu Pavel Kožíšek.

V závěrečném sobotním galaprogramu 1. dubna v 19.00 hod. budou ceny předávat již tradičně přední osobnosti našeho kulturního a společenského života. Středočeský hejtman Petr Bendl, Jiří Korn, Iveta Bartošová, Zdeněk Podhůrský, Josef Laufer, Eva Pilarová, Vladimír Hron, Klára Jandová, Petr Jančařík, Vítek Havliš, Mudr. Jan Cimický, ing. Zuzana Baudyšová a další hosté. „A nebylo by to Divadlo kouzel, aby zde chyběli krásné ženy modelky Martina Poulíčková, Martina Dvořáková a Lenka Taussigová,“ směje se principál divadla Pavel Kožíšek. Slavnostním galavečerem diváky provede Markéta Mayerová a Slávek Boura.

Festival má nekomerční charakter a je pořádán pod oficiální záštitou ministra kultury ČR Vítězslava Jandáka, středočeského hejtmana Petra Bendla a ve spolupráci s Nadací Naše dítě ing. Zuzany Baudyšové.

Další informace objevíte na www.divadlokouzel.cz

Další články z rubriky

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. 2017 | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.