Celebrity budou čarovat

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Ve dnech 31. března a 1. dubna 2006 se sjedou do Divadla kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy přední kouzelníci. Koná se zde 3. ročník mezinárodního festivalu moderní magie Velká cena Divadla kouzel. Kouzelnické umění zde poměří v pěti veřejnosti přístupných představeních několik desítek českých a zahraničních mágů z Německa, Rakouska, Ruska, Polska, Maďarska a Slovenska.

Soutěžit se bude jednak v základních kategoriích jako je manipulace, všeobecná magie, iluze a mikromagie. Svoje dovednosti na festivalu předvedou i ve dvou juniorských kategoriích nejmenší kouzelníci. „Bude také zvolena také Miss magie a samotné publikum zvolí divácky nejatraktivnější vystoupení Cenu diváků.

Mezinárodní odborná porota bude mít nelehký úkol rozhodnout, kdo získá prestižní Cenu středočeského hejtmana ing. Petra Bendla a hlavní cenu Grand Prix Divadla kouzel“, říká prezident festivalu Pavel Kožíšek.

V závěrečném sobotním galaprogramu 1. dubna v 19.00 hod. budou ceny předávat již tradičně přední osobnosti našeho kulturního a společenského života. Středočeský hejtman Petr Bendl, Jiří Korn, Iveta Bartošová, Zdeněk Podhůrský, Josef Laufer, Eva Pilarová, Vladimír Hron, Klára Jandová, Petr Jančařík, Vítek Havliš, Mudr. Jan Cimický, ing. Zuzana Baudyšová a další hosté. „A nebylo by to Divadlo kouzel, aby zde chyběli krásné ženy modelky Martina Poulíčková, Martina Dvořáková a Lenka Taussigová,“ směje se principál divadla Pavel Kožíšek. Slavnostním galavečerem diváky provede Markéta Mayerová a Slávek Boura.

Festival má nekomerční charakter a je pořádán pod oficiální záštitou ministra kultury ČR Vítězslava Jandáka, středočeského hejtmana Petra Bendla a ve spolupráci s Nadací Naše dítě ing. Zuzany Baudyšové.

Další informace objevíte na www.divadlokouzel.cz

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…