České muzikály: Tvrdá řehole, žádný alkohol!

| Autor: Korzo | Rubrika: Kultura

Kaskadérské výkony vyžaduje od herců a tanečníků produkce nového muzikálu Baron Prášil, který bude mít premiéru 25. 2. Při krkolomných scénách se aktéři musejí maximálně soustředit. Před představením i během něj proto platí absolutní zákaz konzumace alkoholu včetně piva a všichni musí dodržovat předepsané bezpečnostní podmínky.
Jejich porušení by se mohlo hercům pěkně nevyplatit. Nejde o žádnou procházku parkem. Baron Prášil například prosviští vzduchem z nejvyššího balkonu na jeviště a zpět, nebo odletí na pařátu ptáka z jeviště do temného provaziště. Herci budou zavěšeni na speciálních lankách.


A porušení sjednaných pravidel, včetně panáka na posilněnou, by jim přišlo draho. "V takovém případě hrozí dotyčnému vysoká pokuta," říká producent Oldřich Lichtenberg.


Otěhotnět mohou, ale nesmějí se změnit Jak upřesňuje, žádná klauzule, že ženy nesmí otěhotnět, ve smlouvě není. Nesmí prý jen výrazně změnit svůj vzhled…


V případě úrazu pod vlivem alkoholu by se zmrzačený nešťastník ale možná ani nedoplatil. Veškeré náklady by šly na jeho vrub. "Máme pochopitelně uzavřenou pojistku jako divadlo a pro muzikál Baron Prášil jsou herci pojištěni stejně, jako bývají ve filmech kaskadéři," upřesňuje Lichtenberg.

A "mastná" byla nejen pojistka. Divadlo pochopitelně doufá, že muzikál vložené náklady nejen vrátí, ale že začne brzy vydělávat.


Kostýmy stojí dva milióny "Jde o naše vůbec nejdražší muzikálové představení," říká producent Oldřich Lichtenberg. Přesnou sumu ale nechce uvést, prý jde o desítky miliónů…


Jen náklady na kostýmy se vyšplhaly ke dvěma milionům Kč. Nejdražší je samozřejmě ten Barona Prášila, přišel na rovných 50 tisíc korun. Zatímco hlavní představitelé Daniel Hůlka, Josef Vojtek a Marián Vojtko si po celé představení vystačí s jedním kostýmem, ostatní herce čeká převlékací maratón.

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…