Česko přivítá nový rok buvola ve čtyřech městech

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Kultura

Vítání roku buvola proběhne od 17. do 23. ledna 2009 v Brně, Hradci Králové, Praze a Českém Krumlově. Originální večerní program přinese vystoupení umělců z různých koutů světa a bude doprovázen odpoledním tržištěm východního a západního folklóru, které návštěvníkům zdarma nabídne asijské masáže, ochutnávky čajů, bioproduktů a tradičních asijských pochutin, ukázky z dechových a hlasových cvičení, líčení pekingské opery nebo tradiční čínskou medicínu. V hlavním městě pak festival navíc uvede českou premiéru zajímavého dokumentu slovinské televize o lidském hlase, pěvecké dílny s hvězdami world music a prezentaci čajového umění.

Večerní program festivalu „Koncert Země“ začne na všech scénách vždy v 19:00 hod a uvede vzácné hosty z dalekých zemí: zpěvačku jiského národa Qu-bi-a-u, virtuózní hráčku na klasickou čínskou citeru Wu Na. Na scénách festivalu se dále představí indický ultiinstrumentalista a skladatel filmové hudby Ganesh Anandan, svérázná slovinská zpěvačka alpské hudební tradice Bogdana Herman, královna moravských lidových písní Jarmila Šuláková, princ české cikánské muziky Filip Gondolán. Tradiční japonské loutkové divadla představí herec a autor Nori Sawa. Zpěvačka a autorka mnoha hudebních projektů Feng-yűn Song představí své další multikulturní hudební fúze a do současného hudebního života vtáhne Dudácký jazzový soubor LM z Třemošné, který slibuje velkou jízdu..

Doprovodný program „Barevný jarmark“ začne před večerními koncerty na jednotlivých scénách již v 16:30. Návštěvníci se budou moci například nechat hýčkat thajskými masážemi, ochutnávat tradiční asijské pokrmy, vybrané čaje i nové produkty zdravé výživy a biopotravin, vyzkoušet si diagnostiky zdraví tradiční čínské medicíny nebo dechové a hlasové techniky.

Pražský program uvede navíc českou premiéru dokumentárního filmu o lidském hlase „Máš hlas, tak zpívej!“ slovinské režisérky českého původu Hanky Kastelicové. Slavnostní uvedení filmu proběhne za účasti tvůrců, s debatou a s krátkým vokálním vystoupením v kině Aero, 19. 1. v 19:00. Lákadlem budou jistě také otevřené hlasové dílny vedené některými pěveckými hvězdami festivalu - Bogdanou Herman, Filipem Gondolánem a Feng- yűn Song, a také prezentace Čajového komfortu. To vše spolu s Barevným jarmarkem v Novoměstské radnici 21. 1. od 16:00.

Letošní ročník budou svým slovem provázet herci Jaroslav Dušek a Thomas Gasston. Festival pořádá občanské sdružení Feng-yűn Song ve spolupráci s místními scénami. Čestným předsedou festivalu je dr. Jiří Šíma, zakladatel Klubu přátel Asie a Malého asijského muzea.
Záštitu nad Lunárním festivalem 2009 převzali primátor hl.města Prahy MUDr. Pavel Bém a primátor města Hradec Králové Ing. Otakar Divíšek.


Lunární festival 2009 – Vítání roku buvola:
Brno – ND Reduta (17.1.), Hradec Králové – Sál Filharmonie (18. 1.), Praha – Kino Aero (19.1.), Palác Akropolis (20.1.), Novoměstská radnice (21.1.), Český Krumlov - Městské divadlo (23.1.)

Zdroj: LUNÁRNÍ FESTIVAL 2009

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…