Cesta k vrcholu je pokřtěna

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Kultura

Křtu knihy Cesta k vrcholu, ze zákulisí médií a šoubyznysu, se v Golem klubu Martina Kratochvíla zúčastnila celá řada známých osobností, mezi kterými nechyběl například ani psychiatr Jan Cimický.

Ze zákulisí médií a šoubyznysu Jiří Adamec, Karel Gott, Pavel Bém, Kristián Kodet, Martin Kratochvíl, Jakub Ludvík, Felix Slováček, Petr Šimůnek, Pavel Šporcl, Karel Vágner, Pavel Vrba, a také jedna dáma, Dagmar Kludská, vyprávějí o společenských pravidlech, o lidech, kteří je dodržují, i o těch, kteří se jimi neřídí, o tom, jak to chodí v zákulisí šoubyznysu, kdo je zklamal, a naopak, kdo má pro ně dodnes opravdovou hodnotu, o svých úspěších i neúspěších, o politice a politicích, o slávě i o jejím rubu.

Knihu společně pokřtili její protagonisté. Moderování se ujal král dabingu Zdeněk Mahdal.


Na dotaz, zda je těžší být ve světě politickém nebo uměleckém, jeden z kmotrů, primátor Pavel Bém odpověděl:" V každé oblasti lidského konání vede cesta někam. A když se řekne k vrcholu, začnete přemýšlet, co je vlastně za ním? Je to již jen cesta jen dolů? Myslím si, že to tak není, protože za každým vrcholem se objeví další vrcholky. A když v sobě máte dostatek pokory, k tomu potřebné štěstí, máte šanci tu cestu ujít. Umělecký svět je, podle mého názoru, spravedlivější, je v něm více patrnější, kdo co opravdu umí. V politice rozhodují argumenty síly. Nevím, který z těchto světů je jednodušší. Každý si vybíráme svoje cesty, za které jsme zopovědni".

Na křest se přišel podívat také majitel Aquaparku v Čestlicích, Pavel Sehnal: "Vážím si Aleny Hájkové jako vysoce kvalifikované redaktorky a mimořádně vřele na mě zapůsobila skutečnost, že na křest své knihy pozvala oba své syny a naplnila tak své poslání jako autorka knihy nejen ve vztahu k osobnostem, ale také jako matka, která chce být svým dětem dobrým příkladem".Kniha pobaví a potěší všechny, kteří se rádi dozvědí nejen o názorech zajímavých osobností, ale také o jejich pracovním a soukromém životě víc, než si mohou přečíst v bulvárním tisku. Kromě fotografií kniha obsahuje také charakteristiky slavných podle hvězd.


 

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…