Cesta k vrcholu je pokřtěna

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Kultura

Křtu knihy Cesta k vrcholu, ze zákulisí médií a šoubyznysu, se v Golem klubu Martina Kratochvíla zúčastnila celá řada známých osobností, mezi kterými nechyběl například ani psychiatr Jan Cimický.

Ze zákulisí médií a šoubyznysu Jiří Adamec, Karel Gott, Pavel Bém, Kristián Kodet, Martin Kratochvíl, Jakub Ludvík, Felix Slováček, Petr Šimůnek, Pavel Šporcl, Karel Vágner, Pavel Vrba, a také jedna dáma, Dagmar Kludská, vyprávějí o společenských pravidlech, o lidech, kteří je dodržují, i o těch, kteří se jimi neřídí, o tom, jak to chodí v zákulisí šoubyznysu, kdo je zklamal, a naopak, kdo má pro ně dodnes opravdovou hodnotu, o svých úspěších i neúspěších, o politice a politicích, o slávě i o jejím rubu.

Knihu společně pokřtili její protagonisté. Moderování se ujal král dabingu Zdeněk Mahdal.


Na dotaz, zda je těžší být ve světě politickém nebo uměleckém, jeden z kmotrů, primátor Pavel Bém odpověděl:" V každé oblasti lidského konání vede cesta někam. A když se řekne k vrcholu, začnete přemýšlet, co je vlastně za ním? Je to již jen cesta jen dolů? Myslím si, že to tak není, protože za každým vrcholem se objeví další vrcholky. A když v sobě máte dostatek pokory, k tomu potřebné štěstí, máte šanci tu cestu ujít. Umělecký svět je, podle mého názoru, spravedlivější, je v něm více patrnější, kdo co opravdu umí. V politice rozhodují argumenty síly. Nevím, který z těchto světů je jednodušší. Každý si vybíráme svoje cesty, za které jsme zopovědni".

Na křest se přišel podívat také majitel Aquaparku v Čestlicích, Pavel Sehnal: "Vážím si Aleny Hájkové jako vysoce kvalifikované redaktorky a mimořádně vřele na mě zapůsobila skutečnost, že na křest své knihy pozvala oba své syny a naplnila tak své poslání jako autorka knihy nejen ve vztahu k osobnostem, ale také jako matka, která chce být svým dětem dobrým příkladem".Kniha pobaví a potěší všechny, kteří se rádi dozvědí nejen o názorech zajímavých osobností, ale také o jejich pracovním a soukromém životě víc, než si mohou přečíst v bulvárním tisku. Kromě fotografií kniha obsahuje také charakteristiky slavných podle hvězd.


 

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…