Colette - I za zdmi koncentračního tábora byla láska

| Autor: MK | Rubrika: Kultura

Výpravné strhující drama o síle lásky a touze po svobodě – tím bude Colette, film, který právě dokončuje tým režiséra, scénáristy a producenta Milana Cieslara podle knižní předlohy Arnošta Lustiga Colette, dívka z Antverp.

Do hlavních rolí obsadil Cieslar Jiřího Mádla a francouzskou herečku Clémence Thioly, do vedlejších pak Helenu Dvořákovou, Ondřeje Vetchého, Zuzanu Maureryovou, Andreje Hryze, Barboru Kodetovou, Daniela Browna, Kristýna Svarinská, Pavel Rímský a další.

Pro Milana Cieslara bylo herecké obsazení jednou z nejdůležitějších věcí, sám k tomu dodává: „Casting byl prostě nejdůležitější. Strávil jsem dva roky hledáním těch správných herců. Chtěl jsem, aby byli schopní zahrát klíčové situace bez toho, aby znali další spojitosti, děj. To byl můj způsob, jak určit herecký potenciál, změřit jejich spontánnost a přirozené pocity. Nikdy dřív jsem nebyl tak pečlivý při výběru, tak opatrný při kombinování hereckých osobností. Bylo mi totiž jasné, že úspěch a poselství filmu záleží na nich. Hledal jsem opravdové, přirozené i překvapující momenty jejich povah, nikoliv klišé a průměrný výkon. Můj plán byl jednoduchý – vyzkoušet psychologicky náročné scény ještě před samotným natáčením, bez kamery. Cílem bylo vytvořit inspirativní atmosféru umožňující podat hercům a týmu ten nejlepší výkon. Colette totiž není jenom filmem o holocaustu, Colette je překrásný příběh. Tímto filmem navazuji na své předchozí historické filmy a chci ukončit trilogii, započatou úspěšným filmem Pramen života a Krev zmizelého podle Vladimíra Kornera“.


Příběh začíná v roce 1973, kdy padesátiletý spisovatel Vili, jež žije pětadvacet let ve Spojených státech, se nechá pozvat svým synem na večeři ke své dívce. Vili tam potkává matku synovy známosti, ženu, která mu připomíná jeho první osudovou lásku právě z tábora smrti.

Žena se představuje jako Yvetta MacCaine. Paní Yvetta i Vili přežili Osvětim a při loučení si Vili všimne vytetovaného čísla na ženině předloktí. Když se Vili vrátí domů, začíná psát svůj příběh o krásné mladé belgické židovce, jménem Colette. My se jeho očima vrátíme do Osvětimy/Birkenau, v létě roku 1943.

Film Colette vstoupí do kin 12. září 2013. Příběh je věnován Arnoštu Lustigovi a všem, kteří přežili holokaust.

Článek byl zpracován podle tiskové zprávy.

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…