Czech Made Man: S poctivostí leda pojdeš!

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Příběh sleduje jednu nečítankovou kariéru. Od otloukánka z chudé rodiny alkoholika, ke králi internetových domén. Nemožné je možné, padají normy, konvence, pravidla.Už jako kluk pochopí, že spolehnout se musí jedině sám na sebe. „Totáčem“ 80. let kličkuje nepříliš vzorově a přelomový listopad prožije rovněž nezvykle - mezi blázny v léčebně.

Po revoluci už to jede, ba letí. Nahoru, ale i dolů. Do Německa a zpátky. Na Pankrác a zpátky. Do Číny a zpátky. Vše je tak snadné, až je to k smíchu (ale i tzv. „vo hubu“). Může za ten rozlet chytrost nebo vychytralost? Z netušených a nekonečných možností internetu vyroste ve finále virtuální blahobyt. Hrdina má všechno, dokonce plánuje hodně netradiční rodinu… Vypadá to na happyend, ten se ovšem stylově zvrtne.Czech made man je mezi převahou líbivých, tzv. „hodných“ domácích komedií jedním z mála představitelů drsné školy. A také jedním z mála neobvyklých pohledů na uplynulých dvacet let české svobody v otevřené Evropě, potažmo světě. Originální příběh vznikl na základě vyprávění současného českého multimilionáře, který za svým cílem došel nikoliv přes tunely, zakázky a neprůhledné vazby, ale velmi svéráznou cestou „švejkovského“ selfmademana.

Tomáš Řehořek se před nedávnem podílel na vzniku snímku Piko. A teď natočil film s názvem Czech made man? Režisér sám říká, že ho zaujal především námět a žánr.

"Pohybuje se na pomezí černé komedie a zároveň dramatu. To není snadné - musíte ve filmu zachovat určitou dávku reality, jinak se z něj stane fraška. Je o žižkovském zlodějíčku, který se složitou, strastiplnou i komickou cestou vypracoval na multimilionáře. Nabyté bohatství mu ale nepřinese takovou spokojenost, jakou si na začátku představoval. Je sice velmi bohatý, ale v podstatě bez práce, což je komický závěr jeho osudů," vysvětlil. Při volbě výsledné podoby filmu se Řehořek inspiroval akčním stylem gangsterek britského režiséra Guye Ritchieho Sbal prachy a vypadni.Co víc by si mohl režisér přát? Podstata je pořád stejná: začínáte se scénářem a přemýšlíte o tom, jak byste si ho asi představovali, ale teprve když máte k dispozici herce, výtvarníka, kameramana - teprve pak vše doopravdy ožije, teprve jejich zásluhou to vypadá úžasně."

Nápad natočit film Czech made man vznikl podle výpovědi jednoho byznysmana. Producentská společnost nejprve pořídila kamerový záznam téměř dvouhodinové zpovědi. Pro film pak vyprávění zpracovali spisovatel Milan Bukovecký a debutující scénáristé Jiří Hubáček a Oto Klempíř. Ten je známý především z působení v hudební skupině J.A.R.

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…