Dalibor Gondík v koženém korzetu

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Herec a moderátor Dalibor Gondík zosobňuje ideál. Nepostrádá šarm, domácnost mu nespadne na hlavu díky kutilským zkušenostem z pořadu Rady ptáka Loskutáka, ale hlavně umí rozesmát!Školnímu roku, a tedy i divadelní sezóně, zbývají poslední dva měsíce. Jak se vám v této sezóně daří?

Poslední divadelní sezóny pro mě byly ve znamení neustálého zkoušení. A jsem velice rád, že čtyřikrát jsem zkoušel v Divadle Kalich, kde jsem se po čtrnácti letech v Divadle ABC usadil. Po dvou muzikálech Touha a Johanka z Arku tu hraju v detektivní komedii Splašené nůžky, což je herecký zážitek neopakovatelného charakteru, a v hudební komedii Láska naruby s muzikou skvělého jazzmana Milana Svobody.

Zmínil jste detektivní komedii Splašené nůžky. Tato inscenace je nezvykle postavena na komunikaci jeviště s hledištěm – diváci v ní sami rozhodují o vývoji děje. To jistě přináší spoustu zážitků nejen pro publikum, ale také pro herce...

Na každém představení mě - a nejenom mě - rozesmívá tolik situací. To se opravdu nedá popsat. Ale vzpomínám si na jednu paní v Karlových Varech, která si všechno tak dokonale pamatovala, že nám diváci nevěřili, že není od nás ze souboru a nejezdí s námi jako profesionální "rozesmávačka".A pozvete nás také na druhou zmíněnou komedii Láska naruby?

Velmi rád, už jen z toho důvodu, že se v ní sešla mimořádná herecká parta. Mými kolegy na jevišti totiž jsou Jana Paulová, Pavel Zedníček, Bob Klepl, Zbyněk Fric, Radka Filásková a Alena Bazalová. Navíc jsem v ní skoro celou dobu v ženských šatech! V krátké době hraju podruhé vlastně ženu. Takže jsem se na začátku smál. Do té doby, než jsem viděl návrh kostýmu.

Na rovinu říkám, že jsem si myslel, že je to nějaká legrace pana režiséra nebo že se zbláznil. Během zkoušek jsem se pořád ptal, kdy mi řekne pravdu. Opakoval stále dokola - ten kostým bude super! Pak přišla kostýmová zkouška a bylo všechno jasné. Týden jsem prožil s žaludeční neurózou a nechtělo se mi vůbec chodit na zkoušky.

O generálkách to bylo nejhorší. Co mě zachránilo? Předpremiéra v moravské Karolínce, kde mi jedna místní dáma řekla, že mi to velmi sluší a její manžel mohl na mě oči nechat. Snad byli opilí, snad to mysleli z legrace, ale ze mě to všechno spadlo a začal jsem se na tu roli těšit a milovat i ten kožený korzet. A dokonce mi ani nevadí, že se musím hodinu před představením líčit. (smích)


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU
ČTĚTE TAKÉ: MAMINKA.CZ - Web pro těhotné a maminky!Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…