Dan Nekonečný se označil za přírodní úkaz

| Autor: Pluspress | Rubrika: Kultura

Za přírodní úkaz sám sebe označuje Dan Nekonečný z kapely Šum Svistu. Lidé ho už prý chápou jako nedílnou součást této planety. Je svobodný a nenechá se ničím utlačovat, což mu činilo v minulém režimu značné potíže.

"To už je dnes naštěstí všechno pryč, nyní má každý možnost nejen přežívat, ale i s chutí prožívat," řekl agentuře Plus v klubu Meloun, kde právě zkoušel vystoupení se skupinou Vega.

Na stole před ním stály dvě láhve s podivným obsahem temné barvy a s plavajícími kusy čehosi neznámého. Prozradil, že je to jeden z afrodiziakálních nápojů a elixírů z kůry a kořenů nejrůznějších bylin, jimiž ho obdarovávají šamanové. Podle svých slov tak vyhání zlé konstelace kolem své osoby.

Od šamanů si přivezl nejen zázračné nápoje, ale i faraónskou hůl s královskou kobrou. Tu mu daroval mág z Egypta, zabývající se faraónskou historií. Další předmět, který měl i v klubu u sebe, byl žirafí ocas, jímž ho podaroval šaman od Kilimandžára.

"To vše mi zahání smutek a špatné nálady" konstatoval s úsměvem Dan Nekonečný a přiznal tak, že i na něj přijde čas od času nějaký smutek.
"Smutné nálady taky mám, ale vím, jak s nimi zatočit! Je to pro mě benzín, který buď mohu využít, nebo mě může porazit", konstatoval a vysvětlil, že při špatných náladách využije energii k nějaké tvůrčí činnosti.

"Ale může to být jakákoli jiná činnost, z níž budeme mít radost. Například žena si může udělat nový účes nebo upravit zahrádku. Chlap si zase může lehnout pod auto nebo opravit něco v domě. Zkrátka je třeba dospět k dobré věci," radí Dan Nekonečný, který dokonce založil prostřednictvím svého fanklubu Velvyslanectví království rozkoše.

"Příznivce a členy království rozkoše spojuje to, že by se rádi měli fajn. Je zde samozřejmě zakázáno se nudit a být smutný," usmál se Dan Nekonečný a dodal, že jako každé sdružení má i království své internetové stránky www.danielnekonecny.cz, vlajky a hymnu. (Plus)

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…