Děti dětem na Kampě

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

„Přijď 1. června na pražskou Kampu – v cirkusovém šapitó oslavíš Den dětí a pomůžeš vzdáleným kamarádům,“ zvou organizátoři Dětského dne s Artists 4 children na pomoc africkým dětem. Akce s podtitulem Děti dětem na Kampě začíná v 11 hodin Dračími pohádkami divadla Rolnička a spolu s dětmi jsou samozřejmě zváni také rodiče, prarodiče... zkrátka všichni, kteří chtějí spojit hudby, divadla a cirkusu plné odpoledne s dobročinností. Vstup je volný, tedy přesněji řečeno, neplatí se za něj penězi...

„Ideální by bylo, kdyby nám lidé na Kampu nosili školní potřeby - tužky, pastelky, propisky, fixy, ořezávátka a hlavně mazací gumy, těch mají africké děti nedostatek. Nic objemného, sešity kupujeme v místě. Chystáme se znovu v červnu do Keni a toto jsou věci, které tam využijeme,“ vysvětluje Renáta Králová, zakladatelka občanského sdružení Artists 4 children, které nevšední dětský den pořádá.

Návštěvníci si užijí žonglováním s Panem Václavem a Bratry v tricku, kteří pro ně před cirkusovým stanem uspořádají žonglérské dílny, od 13 hodin bude pod šapitó k vidění Království Aničky Duchaňové a Michala Němce ze skupiny Jablkoň, od 16 hodin Divadlo Anička a Letadýlko s představením La Kantýna.Členové Artists 4 children pomáhají divadlem dětem zapomenout na prožitá trápení a bolesti všude tam, kde je to zapotřebí. Hrají pro děti v českých nemocnicích, v uprchlických táborech v zemích zasažených přírodní katastrofou nebo válečným konfliktem, jako je například Sri Lanka, Libanon, Gaza a Somálsko, v sociálně vyloučených romských komunitách v Čechách, na Slovensku a v zemích jižního Balkánu, pro děti ve slumech, děti ulice, mentálně a fyzicky postižené v jižní Indii a v letošním roce začali pořádat divadelní a fotografické workshopy s dětmi ve vesnici Muyée v Keni.

Aktivity Artists 4 children výmluvně dokumentuje výstava fotografií Tomáše Kroulíka, Petra Našice a Adély Bartoníčkové nazvaná Za zdí. Vernisáž výstavy je součástí programu akce Děti dětem na Kampě, začne v 18 hodin s hudebním doprovodem Mária Biháriho a Bachtale apsa. Večerní program bude pokračovat od 20 hodin koncertem skupiny Ivan Hlas Trio a nočním žonglováním s ohni s Panem Václavem a Bratry v tricku.

Více informací o Dětském dni s Artists 4 children na pomoc africkým dětem najdete na www.artists4children.cz nebo na Facebooku.


ČTĚTE TAKÉ:
Dvouletý chlapec kouří čtyřicet cigaret denně!Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. 2017 | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.