Dietlová se těší na Nemocnici

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

"Šla jsem před časem na produkci s trémou a obavami. Bylo to zbytečné. Zatím jsem viděla jen sedm dílů, ale klidně bych vydržela až do konce," říká Magdalena Dietlová o volném pokračování legendárního televizního seriálu Nemocnice na kraji města. "Jednalo se o takzvané servisky, nahrubo sestřihané denní práce, kdy záznamu ještě chybějí postsynchrony, ruchy, hudba nebo titulky. Práce štábu se v této fázi podobá právě narozenému dítěti, které se musí ještě omýt, obléct a navonět. Ale tohle mimino i tak vypadá moc hezky a zdravě křičí do světa."

Magdalena Dietlová celé roky odmítala prodat autorská práva německým televizním stanicím a také váhala se svolením k pokračování úspěšného seriálu. Nakonec akceptovala nabídku producenta Borka Severy, už proto, že dobře poznal autora i látku, když Nemocnici na kraji města překládal pro německá knižní vydání.

"Jeho zájem po tolika letech byl vlastně poctou Jaroslavovi," říká Magdalena, které vyhovovala i volba scénáristy. Náš život se radikálně změnil, postavy zestárly, mohly tedy prožít dramatické osudy a Jan Otčenášek mladší, píšící pod pseudonymem Petr Zikmund, dokázal starý příběh lékařů, sester a pacientům uchopit po svém.

"Četla jsem scénář předem a Iva Janžurová jako sestra Huňková a Josef Arbám jako Arnošt Blažej mě v dalších dílech Nemocnice nezklamali, říká Magdalena Dietlová. "Troufám si tvrdit, že Pepa Abrhám pokračování role odvádí v životní formě. Je vidět, jak moc mu na té práci záleží. A stejné je to s Janou Štěpánkovou a Eliškou Balzerovou a dalšími herci. Také zcela nové postavy vycházejí pozoruhodně. Třeba Bára Hrzánová jako psycholožka nebo dospělé děti nám už známých protagonistů, Otakar Brousek mladší, Saša Rašilov a Táňa Wilhelmová. Televizní diváci se v příštím roce opravdu mají na co těšit, je to herecký koncert a velký zážitek." (Korzo)

Rozhovor o seriálu s Magdalenou Dietlovou najdete na iDnes nebo v Lidovkách.

Další články z rubriky

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. 2017 | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.