Dietlová se těší na Nemocnici

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

"Šla jsem před časem na produkci s trémou a obavami. Bylo to zbytečné. Zatím jsem viděla jen sedm dílů, ale klidně bych vydržela až do konce," říká Magdalena Dietlová o volném pokračování legendárního televizního seriálu Nemocnice na kraji města. "Jednalo se o takzvané servisky, nahrubo sestřihané denní práce, kdy záznamu ještě chybějí postsynchrony, ruchy, hudba nebo titulky. Práce štábu se v této fázi podobá právě narozenému dítěti, které se musí ještě omýt, obléct a navonět. Ale tohle mimino i tak vypadá moc hezky a zdravě křičí do světa."

Magdalena Dietlová celé roky odmítala prodat autorská práva německým televizním stanicím a také váhala se svolením k pokračování úspěšného seriálu. Nakonec akceptovala nabídku producenta Borka Severy, už proto, že dobře poznal autora i látku, když Nemocnici na kraji města překládal pro německá knižní vydání.

"Jeho zájem po tolika letech byl vlastně poctou Jaroslavovi," říká Magdalena, které vyhovovala i volba scénáristy. Náš život se radikálně změnil, postavy zestárly, mohly tedy prožít dramatické osudy a Jan Otčenášek mladší, píšící pod pseudonymem Petr Zikmund, dokázal starý příběh lékařů, sester a pacientům uchopit po svém.

"Četla jsem scénář předem a Iva Janžurová jako sestra Huňková a Josef Arbám jako Arnošt Blažej mě v dalších dílech Nemocnice nezklamali, říká Magdalena Dietlová. "Troufám si tvrdit, že Pepa Abrhám pokračování role odvádí v životní formě. Je vidět, jak moc mu na té práci záleží. A stejné je to s Janou Štěpánkovou a Eliškou Balzerovou a dalšími herci. Také zcela nové postavy vycházejí pozoruhodně. Třeba Bára Hrzánová jako psycholožka nebo dospělé děti nám už známých protagonistů, Otakar Brousek mladší, Saša Rašilov a Táňa Wilhelmová. Televizní diváci se v příštím roce opravdu mají na co těšit, je to herecký koncert a velký zážitek." (Korzo)

Rozhovor o seriálu s Magdalenou Dietlovou najdete na iDnes nebo v Lidovkách.

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…