Divadelníci oslavili Thálii kachýnkou se zelím

| Autor: Korzo | Rubrika: Kultura

Nejdříve si rozdali v sobotu večer v Národním divadle Ceny Thálie za rok 2006 a pak šli na velkolepý raut do Novoměstské radnice. Byli tam téměř všichni, které známe především z divadelních prken i televizních obrazovek, a jedlo se všechno. Ale snad nejvíce si divadelní umělci pochutnávali na dobře propečených kachýnkám s červeným zelím s malými bramborovými noky. Zapíjeli ty dobroty nejen plzeňským, ale i míchanými nápoji.

Herec, dramatik a režisér Antonín Procházka, který předávání cen už podruhé moderoval, si jako správný Západočech dal žejdlík plzeňského. Všichni ho jako moderátora chválili, ale on Korzu prozradil:
"Profesionalita je v lehkosti, člověk když dělá něco dobře, tak to musí vypadat, že to vlastně nic není. Já jsem si ten průvodní text napsal a naučil jsem se ho jako roli. Rozhodně jsem neimprovizoval."
David Prachař Cenu Thálie za mimořádný mužský činoherní výkon v monodramatu Vovecento v pražské Viole zapíjel míchaným nápojem.
"Ani nevím, jaký to nápoj vlastně je, kromě alkoholu v něm cítím colu, ale přišel mi moc k chuti. Je to nádhera mít cenu Thálie, jsem štěstím téměř bez sebe (přitom políbil svou ženu herečku Lindu Rybovou, která ho doprovázela). Hraji teď plno rolí, rád střídám malé prostory s velkými, je to velké dobrodružství. Vždyť hraji nejen na scéně Národního divadla, ale například také v Divadle Ta Fantastika s Lucií Bílou ve hře Produkt. Ale chci být teď dost doma, abych se více věnoval svým dětem, rád bych se i rád hrabal na jaře na zahrádce. Nějakou dobu budu jenom hrát a nebudu nic zkoušet. A s Ordinací v růžové zahradě jsem také skončil."

Šťastná sedmička
Vilma Cibulková, která získala Thálii za roli Slečny Fischerové ve hře Picasso v pražském Ungeltu, okouzlila světlou róbou s holými vypracovanými zády a rameny a také slzou, která ji při přijímání ceny se skoulela po tváři.
"Opravdu mě to vzalo a pokud jde to tu postavu, tak cvičím, necpu se a věnuji se i horolezectví. Letos se chystám přímo do Tibetu," pochlubila se.
Muzikálová hvězda Roman Vojtek cenu Thálie v kategorii muzikál, opereta nezískal, ale měl ze svého druhého místa velkou radost.
"Zasloužil si ji Tomáš Töpfer. Ale ta nominace za roli v muzikálu Producenti mě šíleně potěšila. Po vítězství ve StarDance je to v poslední době můj další úspěch a já jsem šťasten. Možná, že je to tou letošní sedmičkou v letopočtu," přemýšlí Roman Vojtek. "Ale dost jsem se teď na jevišti nadřel a tak mám jediné přání - trochu si odpočinout. Chci na chvíli odejet někam na dovolenou hodně daleko,"

Ceny Thálie jsou i setkáním hereckých legend
V Národním divadle i v Novoměstské radnici se sešli téměř všichni žijící herci. Ať už třeba Radovan Lukavský nebo oceněná za celoživotní mistrovství tanečnice Jiřina Šlezingrová-Škodová nebo operní pěvkyně Miloslava Fidlerová. "Byl to pro mne naprostý šok, když jsem se dozvěděla, že budu oceněna. Žiji už léta v ústraní na Slovensku," svěřila se zpěvačka, která třicet let zpívala Mařenku v Národním divadle.
A samozřejmě nechyběla nezničitelná Ljuba Skořepová.
"To jsem zvědavá, jestli si na mne vzpomenou s nějakým oceněním. Pořád hraji a na Národním divadle dokonce už šedesát let. A cena nikde," usmívala se viditelně v dobré náladě.
A také nechyběla hvězda staré gardy Lubomír Lipský.
"Ještě žiji a užívám si to. Vystupuji ve dvou divadlech a teď ještě budu hrát k tomu v Divadle U Valšů. A sice hru Manžel pro Opalu, kde se představím jako námořní kapitán, který si bude namlouvat ženskou. Tutéž roli jsem hrál už před čtvrt stoletím. Není to skvělé?" užíval si večera i třiaosmdesátiletý herec.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…