Divadlo Na Jezerce chystá dárek pro studenty

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Speciální dárek k Mezinárodnímu dni studentstva připravilo Divadlo Na Jezerce studentům na 17. listopad, kdy je na programu divadelní hit Musíme si pomáhat.Studenti rádi chodí na „Jezerku“ za svými oblíbenými herci Jiřím Macháčkem, Lenkou Vlasákovou či Miroslavem Vladykou. A právě oni v této komedii z druhé světové války odehrávající se na českém maloměstě hrají hlavní role. "V našem divadle se scházejí lidé, kteří hledají dobrou náladu a zároveň neztratili chuť přemýšlet, " říká principál divadla a herec Jan Hrušínský.

Musíme si pomáhat nastudoval podle textu Petra Jarchovského napsaného speciálně pro Divadlo Na Jezerce režisér Jan Hřebejk. Hra o tom, jak si Češi umějí pomáhat, se v mnohém liší od filmové podoby oceněné pěti českými lvy a nominací na Oscara. Zachycuje tragické období českých dějin s komediální nadsázkou. Humor této inscenace diváci zvláště oceňují. Je příběhem Josefa Čížka, někdejšího inženýra u firmy Wiener /Macháček/, jeho ženy /Vlasáková/, českého Němce Horsta /Vladyka/, jenž střídavě škodí a pomáhá, a židovského uprchlíka z koncentračního tábora Davida Wiesnera /Chalupa/. Příběh vychází ze skutečných epizod, jež se odehrály v někdejším protektorátu.


V příštím roce čekají diváky hned dvě novinky. Divadlo připravuje komorní muzikál Ondřeje Brzobohatého o francouzském básníkovi Francoisovi Villonovi, který bude věnován nedávno zesnulým dramatikovi a scénáristovi Jiřímu Hubačovi a textaři Pavlu Vrbovi, a dánskou komedii Ludviga Holberga Jeppe z vršku v hlavní roli s Radkem Holubem.

Divadlo Na Jezerce uvede hru Musíme si pomáhat 17. listopadu. Představení mohou studenti zhlédnout za mimořádně zlevněné vstupné, tedy za 290 korun. Více na www.divadlonajezerce.cz


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU
ČTĚTE TAKÉ: MAMINKA.CZ - Web pro těhotné a maminky!Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…