Dražilo se letiště

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Kultura

No, ne tak doslova. Dražily se věci kolem Letiště, ale seriálového… Poslední klapka vůbec neznamená konec. Naopak, začátek! Přesně tak to lze chápat, když se začíná s jistinou 61 500 korun českých. To je už docela slušný počinek. Sehnali ho producenti společnosti FilmBrigade Petr Bílek a Vratislav Šlajer na setkání tvůrců, herců, novinářů a dalších zainteresovaných lidí, kteří se loučili se seriálem Letiště.

Realizace seriálu skončila, závěrečné díly na obrazovce televize Prima ještě samozřejmě dobíhají.
Důvod k oslavě byl nasnadě – Letiště se líbilo, přilákalo poměrně slušný divácký vzorek, dalo příležitost řadě nových a docela zajímavých hereckých tváří, objevilo atraktivní prostředí, nabídlo osobité a nepřehlédnutelné figury…

Příjemné setkání inspirovalo organizátory k dražbě rekvizit. Řada věcí změnila majitele. Licitátorem byl hlavní hrdina seriálu, Maroš Kramár… Jeho kapitánskou uniformu získal šéf osvětlovačů. Rychle byl vydražen golfový set (taška a hole) používaný ředitelem Bobem Kleplem. Stejně tak kniha o Central Airlines. Poměrně velký zájem byl o kalendář s hvězdou seriálu Zuzanou Norisovou. Herec David Matásek si natolik oblíbil obraz umírajícího Marata ze své seriálové ložnice (namaloval ho francouzský klasicista Jacques-Louis David), že ho rovněž získal. Do licitace se pustili také oba producenti, Petr Bílek a Vratislav Šlajer, když se s hercem Vojtou Dykem doslova tahali o fototablo seriálu. To vyneslo 45 tisíc korun.

Souhrnnou sumu 61 500 korun předali producenti na charitativní Vánoční bazar v Mokré čtvrti Ani Geislerové a Táni Vilhelmové, který se letos koná od 14.-17. prosince. Přítomná Aňa Geislerová byla samozřejmě velmi potěšena… Celebrit na příjemné akci spojené s dražbou bylo víc… Nechyběli Vojta Dyk, Linda Rybová, David Matásek, Kristýna Nováková, Matouš Ruml, Pavel Řezníček, Jitka Schneiderová, Zuzana Bydžovská, ale třeba i Světlana Zárubová nebo Ladislav Špaček.


Zdroj: 2Media

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…