Eben se přiznal: Za vtipné hlášky ve StarDance vděčí scenáristce

| Autor: Korzo | Rubrika: Kultura

Herec Marek Eben (52) prozradil, že vtipné komentáře, kterými během přímého přenosu StarDance baví diváky, nejsou pouze z jeho hlavy. Fakta mu již několik let nachází scenáristka Barbora Suchařípová."Bára dokáže najít celou řadu úžasných věcí a ke každému hudebnímu číslu dodává zajímavé informace. Pro mne to je, jako když máte vařit, otevřete lednici a ta lednice je narvaná. Je v ní všechno možné, na co si vzpomenete. Něco dáte na pánev, něco nahřejete, něco opepříte, něco jíte syrové," svěřil se Eben.

Vtipné hlášky obsahují i mnohé Ebenovy texty, které zpívá se svými bratry ve skupině Bratři Ebenové. Písnička Andulce z béčka kupříkladu obsahuje rým "Spíš než na Temno myslím na lásku, promiň, Jirásku".

Bratři Ebenové jsou netypickou formací v historii české populární hudby. Když bratři Kryštof (55), Marek (52) a David (45), synové skladatele Petra Ebena a synovci Ilji Hurníka, koncem sedmdesátých let vstupovali na scénu, v jejich hudbě se proplétaly vlivy klasiky, folku, rocku či jazzu a prvky vytříbeného hudebního humoru. A vydrželo jim to dodnes.

"Hodně jsme poslouchali Franka Zappu, David měl rád jazz, zvláště, když pak v patnácti přišel na konzervatoři do styku se spoustou jazzmanů. Nám se v podstatně nestalo, že by jeden poslouchal něco, co ten druhý nesnášel," prozradil Eben.

Seskupení bratří Ebenů prošlo i rozchodem a to ve druhé polovině osmdesátých let. Převážily prý individuální zájmy. Marek zamířil do pražské Ypsilonky, k moderování cen TýTý, k vlastnímu pořadu Na plovárně či prezentaci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

"Nikdy jsme neohlásili rozchod skupiny. Kromě jednoho vystoupení v pořadu Nedělní ráno, když jsme to brali jako happenig, protože jsme spolu nehráli už šest let. Říkali jsme si - rozpustíme to a bude sranda," vzpomíná populární moderátor.

Dnes Bratři Ebenové opět těší české posluchače. Jejich poslední koncert v Benešově byl odložen pro úraz v kapele. Ale s pořadatelem hledají vhodný termín na začátek příštího roku.ČTĚTE TAKÉ:
Co na sebe na Silvestra?
STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU


Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…