Fanoušci bojují za záchranu Jekylla

| Autor: Korzo | Rubrika: Kultura

Muzikálový zpěvák Marián Vojtko má velmi náruživé příznivce. Ti se nemohou smířit s tím, že svého miláčka oceňovaného představitele titulní postavy muzikálu Jekyll a Hyde už v této roli neuvidí. Za mimořádný výkon v tomto muzikálu byl Marián Vojtko nominován i na Divadelní cenu Thálie 2005.


Marián Vojtko v Čardášové princezně

Fanoušci dokonce vytvořili zvláštní výbor a v úterý za přítomnosti ředitele Hudebního divadla Karlín Egona Kulhánka předali osobně autorovi muzikálu Jekyll a Hyde, světoznámému skladateli Franku Wildhornovi, petici proti stažení tohoto kusu ze scény.

Nashromáždili sice více než 500 podpisů během pěti týdnů, ale derniéře 1. prosince po dvou a půl letech na scéně, tím nezabránili.

Proto přišli oddaní fanoušci s myšlenkou, aby byla na scénu zařazena alespoň koncertní verze muzikálu. A to jak v kalendářním roce 2008, tak v celé příští divadelní sezóně. Zástupci Fanklubu Mariána Vojtka jsou přesvědčeni, že by ve spolupráci s fankluby dalších představitelů muzikálu byli schopni minimálně 2x do roka zaplnit karlínský sál do té míry, aby projekt nebyl ztrátový.


Marián Vojtko s fanozušky

Skladatel Frank Wildhorni, který je v těchto dnech na návštěvě Česka, projednává podrobnosti ohledně chystané světové premiéry svého nového muzikálu určeného právě pro Hudební divadlo Karlín. I on byl velmi spokojen se ztvárněním muzikálu v Karlíně, ale ovlivnit dramaturgický plán divadla se mu těžko podaří.

Ke karlínskému divadlu nyní připoutala pozornost především výjimečně úspěšná opereta Čardášová princezna. Ta měla premiéru v září a do konce roku musela být pro velký zájem zařazena další představení.


Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…