Film: Erasmus 2

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Kultura

Studentské časy skončily, začíná život. Kariéra opravdu nic moc, sny o „renomovaném novelistovi“ se rozplývají. Zaměstnáním je pak psaní reportáží a projevů a vrcholem „skvělé kariéry“ je spolupráce na scénáři pro TV seriál. Sentimentální povaha vede v rytmu dobrodružství života ze dne na den, z noci na noc. Zdá se, že i když svede každou ženu, není s nimi schopen vydržet - i když jde o tak krásné a ušlechtilé bytosti, jako jsou Kassia nebo Wendy. Je schopen se už konečně srovnat a zaměřit svůj život na nějaký cíl?


Xavier se vrátil! Hrdina filmu Erasmus a spol. má tentokrát jiné problémy… Potkáváme ho pět let po jeho tehdejších zábavných zážitcích v Barceloně a je mu třicet let. Splnil si svůj dětský sen, stal se spisovatelem… ale stále je tak trochu ztracený. Uživit se jen psaním není lehké. Vznikají mu tak jisté problémy s jeho bankéřem. Další jeho problém je však odlišného charakteru – holky. Nedokáže si udržet vážný vztah, střídá jeden bezvýznamný románek za druhým. Stejně chaoticky střídá jednu práci za druhou – je novinář, autor povídek, telenovel nebo scénárista hloupého televizního seriálu. Dělá co může, což znamená, že jeho život je chaos…


Žije mezi bývalou přítelkyní, matkou, krátkými známostmi a lesbickou kamarádkou. Nezvládá příliš svoji práci a nedokáže ani vymyslet jednoduchý a normální milostný příběh. Odjíždí pracovat do Londýna a Petrohradu. Tyto cesty, nové zážitky a setkání s novými lidmi mu možná nakonec umožní zvládnout práci, psaní i lásku…


Film Erasmus 2 navazuje na první díl, Erasmus a spol., který si získal v evropském kontextu velmi dobrý zvuk. Svěží romantická komedie s velmi kvalitním mezinárodním obsazením dává najevo svůj velký potenciál.


Stejně jako první film může se jeho pokračování pochlubit skvělým obsazením. Před kamerou se sešla elita francouzské kinematografie. V hlavní roli Xaviera uvidíte sympatického Romaina Durise, hlavní ženské role ztvárňují spolu se světově proslulou Audrey Tatou také Cécile de France a Kelly Reilly. „Po uvedení prvního filmu Erasmus a spol. jsem si říkal, že nechci natočit pokračování; určitou dobu mi trvalo, než mi došlo, že to může být výborný nápad. Myslím, že šlo hlavně o herce,“ říká režisér filmu Cédric Klapisch. „Chtěl jsem opět zažít tu radost jako při natáčení, jakou jsem do té doby při natáčení nepoznal. Možná jsem se jí trochu bál a myslel si, že když při natáčení není žádné utrpení, není tam ani kvalita. Při Erasmovi a spol. jsem však zjistil, že je to právě naopak – čím více pohody, tím více kvality.“Francouzská romantická komedie s báječným obsazením Erasmus 2 se poprvé v českých kinech promítá 16. února 2006.

autor: Simona

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. 2017 | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.