Gruzijský Národní balet – Sukhishvili

| Autor: MS | Rubrika: Kultura

Téměř sto zpěváků, tanečníků a hudebníků na scéně. Nádherné kostýmy a přepychová scéna odrážející obraz gruzijské duše. Příběh o boji, utrpení a statečnosti gruzijského národa. Živá hudba a tradiční nástroje.

Jména zakladatelů slavného Národního Gruzijského baletu Iliko Sukhishvili a Nino Ramishvili jsou obklopeny legendami a sláva souboru je celosvětová. Media soubor nazývají „Osmý div světa“.Sukhishvilův baletní soubor byl prvním folklorním tanečním souborem, který se publiku představil na slavném jevišti „La Scala“ Opera House v Miláně, kde překonal rekord známého tenora Enriqua Carusa a po jejich výstupu se opona zvedla čtrnáctkrát! Vystoupení na Brodwayi bylo největší senzací roku a samotný soubor byl pojmenován jako „Nejlepší baletní soubor, který kdy vystoupil na Brodwayi“.

Soubor se skládá ze sedmdesáti tanečníků a vlastního orchestru. Během jeho existence má za sebou více než 200 turné a více než 9200 vystoupení, devětkrát navštívil pět kontinentů a osmaosmdesát zemí. Od jejich prvního vystoupení gruzinští tanečníci imponují divákům na celém světě svou ohromující choreografií, rychlými otočkami a skoky, působící závrať. To vše dohromady zaplňuje podium dynamickou energií.Mužská část souboru překvapuje zkušenostmi a temperamentem a projevují se bojovnou i impozantní povahou. Tanečníci rotující na špičkách a skákající do výše předvádějí profesionální techniku tance a jejich kreace berou dech. Úchvatným příkladem jejich výjmečných schopností jsou skoky a otočky na palcích obutých v měkkých, kožených botách bez tvrdé podrážky, nebo otočky na jednom koleni s dostatečnou rychlostí na to, aby se Vám zastavilo srdce! Překrásné tanečnice fascinují diváky svým šarmem, zdánlivě ničím zváštním, téměř pasivním tancem. Průběh tance je zdůrazněn kostými, ozdobami ve vlasech a stuhami padajícími až dolu k pasu.
Dvouhodinový program Národního Gruzinského baletu je souvislý příběh gruzínské duše a o zážitcích, který prožil gruzinský národ během posledních let. Tanečníci zhmotňují historii Gruzie, doprovázenou tragediemi a emocemi, ale také vtipem
a temperamentem.

Svéráznost Gruzinské duše, vyjádřena tancem od Iliko Sukhishvili a Nino Ramishvili, stále uchvacuje diváky a plní jejich srdce nezničitelným dojmem.

Již 28. listopadu v pražském Kongresovém centru
Vstupenky v sítích ticketpro.cz, ticketstream.cz, ticketportal.cz, ticket-art.cz

Komentáře

Komentářů celkem: 2
Vřele doporučuji! Bere to dech ... prostě Gruzie Kitaro 3. 10. 2008 | 22:04
Vskutku neuvěřitelné a obdivuhodné. Cinderela 2. 10. 2008 | 18:51

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…