Gruzijský Národní balet – Sukhishvili

| Autor: MS | Rubrika: Kultura

Téměř sto zpěváků, tanečníků a hudebníků na scéně. Nádherné kostýmy a přepychová scéna odrážející obraz gruzijské duše. Příběh o boji, utrpení a statečnosti gruzijského národa. Živá hudba a tradiční nástroje.

Jména zakladatelů slavného Národního Gruzijského baletu Iliko Sukhishvili a Nino Ramishvili jsou obklopeny legendami a sláva souboru je celosvětová. Media soubor nazývají „Osmý div světa“.Sukhishvilův baletní soubor byl prvním folklorním tanečním souborem, který se publiku představil na slavném jevišti „La Scala“ Opera House v Miláně, kde překonal rekord známého tenora Enriqua Carusa a po jejich výstupu se opona zvedla čtrnáctkrát! Vystoupení na Brodwayi bylo největší senzací roku a samotný soubor byl pojmenován jako „Nejlepší baletní soubor, který kdy vystoupil na Brodwayi“.

Soubor se skládá ze sedmdesáti tanečníků a vlastního orchestru. Během jeho existence má za sebou více než 200 turné a více než 9200 vystoupení, devětkrát navštívil pět kontinentů a osmaosmdesát zemí. Od jejich prvního vystoupení gruzinští tanečníci imponují divákům na celém světě svou ohromující choreografií, rychlými otočkami a skoky, působící závrať. To vše dohromady zaplňuje podium dynamickou energií.Mužská část souboru překvapuje zkušenostmi a temperamentem a projevují se bojovnou i impozantní povahou. Tanečníci rotující na špičkách a skákající do výše předvádějí profesionální techniku tance a jejich kreace berou dech. Úchvatným příkladem jejich výjmečných schopností jsou skoky a otočky na palcích obutých v měkkých, kožených botách bez tvrdé podrážky, nebo otočky na jednom koleni s dostatečnou rychlostí na to, aby se Vám zastavilo srdce! Překrásné tanečnice fascinují diváky svým šarmem, zdánlivě ničím zváštním, téměř pasivním tancem. Průběh tance je zdůrazněn kostými, ozdobami ve vlasech a stuhami padajícími až dolu k pasu.
Dvouhodinový program Národního Gruzinského baletu je souvislý příběh gruzínské duše a o zážitcích, který prožil gruzinský národ během posledních let. Tanečníci zhmotňují historii Gruzie, doprovázenou tragediemi a emocemi, ale také vtipem
a temperamentem.

Svéráznost Gruzinské duše, vyjádřena tancem od Iliko Sukhishvili a Nino Ramishvili, stále uchvacuje diváky a plní jejich srdce nezničitelným dojmem.

Již 28. listopadu v pražském Kongresovém centru
Vstupenky v sítích ticketpro.cz, ticketstream.cz, ticketportal.cz, ticket-art.cz

Komentáře

Komentářů celkem: 2
Vřele doporučuji! Bere to dech ... prostě Gruzie Kitaro 3. 10. 2008 | 22:04
Vskutku neuvěřitelné a obdivuhodné. Cinderela 2. 10. 2008 | 18:51

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…