Hudbou proti domácímu násilí

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

proFem o.p.s. pořádá spolu se Světlanou Nálepkovou, v neděli 1. října 2006, benefiční koncert „Hudbou proti domácímu násilí“. Koncert se koná od 19 hodin v Divadle Radka Brzobohatého v Praze 1, Opletalova 5/7. Výtěžek koncertu je určen do Fondu právní pomoci ženám-obětem (domácího) násilí.

Patronku fondu Světlanu Nálepkovou hudebně doprovodí ve francouzštině nadějná zpěvačka Iva Frühlingová, známá maďarská šansoniérka Eniko Eszenyi, mladý skladatel a hudebník Ondřej Brzobohatý, slovenský šansoniér Igor Šebo, který si získal i své pražské nadšené publikum, a právě vycházející operní hvězda Sylvia Kurpašová. Akci bude režírovat Lumír Olšovský a proti domácímu násilí mluveným slovem vystoupí i další umělkyně a umělci.

Vstupenky za 380 Kč jsou k mání v pokladně Divadla Radka Brzobohatého, v síti Ticket Art a Ticket portal. Benefiční VIP vstupenky za 1 000 Kč (1-4 řada, malé občerstevní po vystoupení) nutno objednat elektronicky na fond@profem.cz nebo telefonicky přes 224 917 224.

Světlana Nálepková je jednou z prvních umělkyň, které se v České republice proti domácímu násilí veřejně postavily. proFem o.p.s. ji oslovila při hledání podpory pro Fond právní pomoci ženám-obětem (domácího) násilí – stejně jako řadu osobností kulturního a veřejného života. "V nedávné době jsem byla oslovena organizací proFem o spolupráci v rámci projektu, který se zabývá problematikou domácího násilí. Hodně jsem o nabídce přemýšlela a nakonec jsem se rozhodla podpořit tento projekt a s proFem spolupracovat. Vždy jsem se angažovala v otázkách politických a veřejných, a proto se snažím směřovat své aktivity do oblasti veřejné, zejména k pomoci a podpoře v oblasti sociální, kde je velice třeba. Téma domácího násilí je velice závažná otázka a společenský problém, kterým je třeba se zabývat. Svým benefičním koncertem bych chtěla podpořit Fond právní pomoci pro oběti domácího násilí a tím vyjádřit svůj nesouhlas s tímto fenoménem." říká Světlana Nálepková. www.svetlananalepkova.cz

proFem o.p.s., je ženská nezisková organizace, která se zaměřuje na společenské oblasti, v nichž dochází k porušování lidských práv – zejména na potírání násilí na ženách a domácího násilí. Jednou z oblastí činnosti proFemu je projekt pod názvem „AdvoCats for Women“, který poskytuje ženám-obětem domácího násilí bezplatnou právní pomoc na třech místech republiky. Důležitou součástí projektu AdvoCats for Women je FOND PRÁVNÍ POMOCI ŽENÁM-OBĚTEM (DOMÁCÍHO) NÁSILÍ, ze kterého proFem financuje jak přímou právní podporu jednotlivým klientkám, tak poradenské publikace určené všem obětem domácího násilí. www.profem.cz

zdroj: proFem

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…