Hvězdy pro Kapku naděje

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Kapka naděje pořádá v pátek 1. října 2004 v pražské Lucerně slavnostní večer HVĚZDY PRO KAPKU NADĚJE. Je to již počtvrté, kdy v Lucerně vystoupí bez nároku na honorář přední čeští zpěváci, a letos poprvé též herci, aby tak podpořili současné aktivity Nadačního fondu Kapka naděje.

Letošní slavnostní večer v Lucerně se bude odvíjet v pohádkové tónině: O pohádkách, jejich významu nejen pro dětský svět, o legraci, která pomůže i v těžkých chvílích, o darech z lásky a o boji nejen s pohádkovými draky promluví herci, kteří k českým pohádkám neodmyslitelně patří, jako například Jan Čenský, Václav Postránecký, Pavel Zedníček či Yvetta Blanarovičová. Hudební část charitativní akce poté nabídne řadu populárních písní mnoha generací, a to navíc v neobvyklých sestavách interpetů. Na jeviště přitom moderátoři Vendula Svobodová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Kapka naděje, a Tomáš Krejčíř uvedou například Lauru a její tygry, Leonu Machálkovou, Moniku Absolonovou, Petra Muka, Yo-Yo Band, Bambini di Praga, Šárku Vaňkovou, Ilonu Csákovou, Pavla Šporcla, Jaroslava Svěceného a další.

Během benefice navštíví diváci prostřednictvím videozáznamů též pražskou nemocnici Motol, brněnský ústav sociální péče pro tělesně postiženou mládež Kociánka, Nemocnici Karlovy Vary a Baťovu krajskou nemocnici Zlín, které budou adresáty výnosu celé akce.

Scénář večera nese rukopis Jiřího Adamce a Radana Dolejše, režisérem je Jiří Adamec. Celý večer bude v přímém přenosu vysílat TV PRIMA a Český rozhlas 1 – Radiožurnál.

Zakoupením vstupenky na koncert Hvězdy popu pro Kapku Naděje může svou podporu aktivitám Nadačního fondu Kapka Naděje vyjádřit i široká veřejnost. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji sítě Ticketpro, www.ticketpro.cz.

VENDULA SVOBODOVÁ, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Kapka Naděje: „Jsme rádi, že akce, které náš nadační fond organizuje, podporují také známé osobnosti českého kulturního života. Díky nim, našim sponzorům i široké veřejnosti se nám daří organizovat pomoc těm, kteří ji opravdu potřebují.

A je třeba říci, že zatímco dlouhodobý cíl, který si fond vytýčil - vybudovat transplantační jednotku kostní dřeně – jsme splnili, další velmi významný projekt máme před sebou: naši činnost chceme rozšířit o podporu banky pupečníkové krve, která je jedinou nekomerční bankou svého druhu v Praze a která pomáhá zvýšit naději pacientů na přežití. Právě pupečníková krev je totiž, podobně jako kostní dřeň, bohatá na buňky zajišťující krvetvorbu, a proto ji lze použít k transplantaci například při léčbě leukémie.

V pražské Lucerně se na charitativním večeru pro Kapku naděje sejdeme již počtvrté – a věříme, že i letos bude akce úspěšným a důležitým krokem na cestě za zlepšením péče o děti v těžké životní situaci. Výtěžek z benefice Hvězdy pro Kapku naděje bude využit na zkvalitnění podmínek pro léčení malých pacientů v nemocnicích v Motole, Karlových Varech a Zlíně a tělesně postižených dětí v brněnském ústavu Kociánka.“

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…