Hvězdy pro Kapku naděje slaví úspěch

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

V pátek 1. října 2004 proběhl v pražské Lucerně slavnostní večer HVĚZDY PRO KAPKU NADĚJE. Je to již počtvrté, kdy v Lucerně vystoupili bez nároku na honorář přední čeští zpěváci, a letos poprvé též herci, aby tak podpořili současné aktivity Nadačního fondu Kapka naděje.


Letošní slavnostní večer v Lucerně se odvíjel v pohádkové tónině: O pohádkách, jejich významu nejen pro dětský svět, o legraci, která pomůže i v těžkých chvílích, o darech z lásky a o boji nejen s pohádkovými draky promluví herci, kteří k českým pohádkám neodmyslitelně patří, jako například Jan Čenský, Václav Postránecký, Pavel Zedníček či Yvetta Blanarovičová. Hudební část charitativní akce poté nabídla řadu populárních písní mnoha generací, a to navíc v neobvyklých sestavách interpetů.

Na jeviště přitom moderátoři Vendula Svobodová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Kapka naděje, a Tomáš Krejčíř uvedlli například Lauru a její tygry, Leonu Machálkovou, Moniku Absolonovou, Petra Muka, Ivetu Bartošovou, Yo-Yo Band, Bambini di Praga, Šárku Vaňkovou, Ilonu Csákovou, Pavla Šporcla, Jaroslava Svěceného, Jiřinu Bohdalovou, Karla Gotta a další.

Během benefice navštívili diváci prostřednictvím videozáznamů též pražskou nemocnici Motol, brněnský ústav sociální péče pro tělesně postiženou mládež Kociánka, Nemocnici Karlovy Vary a Baťovu krajskou nemocnici Zlín a nemocnici s poliklinikou v Uherském hradišti, které budou adresáty výnosu celé akce.

Sponzoři 2,730.000,- Kč
Vstupné 52.000,- Kč
SMS a telefony 2,700.000,- Kč - což je dvakrát tolik, co vloni
Celkem se vybralo přes 5,550.000,- Kč

Sledovanost přes 10 % Rating, přes 17 % Share - cca 800.000 diváků, o 300.000 více než vloni

Scénář večera nesl rukopis Jiřího Adamce a Radana Dolejše, režisérem je Jiří Adamec. Celý večer v přímém přenosu vysílala TV PRIMA a Český rozhlas 1 – Radiožurnál.

VENDULA SVOBODOVÁ, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Kapka Naděje: „Jsme rádi, že akce, které náš nadační fond organizuje, podporují také známé osobnosti českého kulturního života. Díky nim, našim sponzorům i široké veřejnosti se nám daří organizovat pomoc těm, kteří ji opravdu potřebují.

A je třeba říci, že zatímco dlouhodobý cíl, který si fond vytýčil - vybudovat transplantační jednotku kostní dřeně – jsme splnili, další velmi významný projekt máme před sebou: naši činnost chceme rozšířit o podporu banky pupečníkové krve, která je jedinou nekomerční bankou svého druhu v Praze a která pomáhá zvýšit naději pacientů na přežití. Právě pupečníková krev je totiž, podobně jako kostní dřeň, bohatá na buňky zajišťující krvetvorbu, a proto ji lze použít k transplantaci například při léčbě leukémie.

V pražské Lucerně se na charitativním večeru pro Kapku naděje sejdeme již počtvrté – a věříme, že i letos bude akce úspěšným a důležitým krokem na cestě za zlepšením péče o děti v těžké životní situaci. Výtěžek z benefice Hvězdy pro Kapku naděje bude využit na zkvalitnění podmínek pro léčení malých pacientů v nemocnicích v Motole, Karlových Varech a Zlíně a tělesně postižených dětí v brněnském ústavu Kociánka.“

zdroj: Kapka Naděje
foto: Lucie Vítková - Kapka Naděje

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…