Hvězdy pro Kapku naděje slaví úspěch

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

V pátek 1. října 2004 proběhl v pražské Lucerně slavnostní večer HVĚZDY PRO KAPKU NADĚJE. Je to již počtvrté, kdy v Lucerně vystoupili bez nároku na honorář přední čeští zpěváci, a letos poprvé též herci, aby tak podpořili současné aktivity Nadačního fondu Kapka naděje.


Letošní slavnostní večer v Lucerně se odvíjel v pohádkové tónině: O pohádkách, jejich významu nejen pro dětský svět, o legraci, která pomůže i v těžkých chvílích, o darech z lásky a o boji nejen s pohádkovými draky promluví herci, kteří k českým pohádkám neodmyslitelně patří, jako například Jan Čenský, Václav Postránecký, Pavel Zedníček či Yvetta Blanarovičová. Hudební část charitativní akce poté nabídla řadu populárních písní mnoha generací, a to navíc v neobvyklých sestavách interpetů.

Na jeviště přitom moderátoři Vendula Svobodová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Kapka naděje, a Tomáš Krejčíř uvedlli například Lauru a její tygry, Leonu Machálkovou, Moniku Absolonovou, Petra Muka, Ivetu Bartošovou, Yo-Yo Band, Bambini di Praga, Šárku Vaňkovou, Ilonu Csákovou, Pavla Šporcla, Jaroslava Svěceného, Jiřinu Bohdalovou, Karla Gotta a další.

Během benefice navštívili diváci prostřednictvím videozáznamů též pražskou nemocnici Motol, brněnský ústav sociální péče pro tělesně postiženou mládež Kociánka, Nemocnici Karlovy Vary a Baťovu krajskou nemocnici Zlín a nemocnici s poliklinikou v Uherském hradišti, které budou adresáty výnosu celé akce.

Sponzoři 2,730.000,- Kč
Vstupné 52.000,- Kč
SMS a telefony 2,700.000,- Kč - což je dvakrát tolik, co vloni
Celkem se vybralo přes 5,550.000,- Kč

Sledovanost přes 10 % Rating, přes 17 % Share - cca 800.000 diváků, o 300.000 více než vloni

Scénář večera nesl rukopis Jiřího Adamce a Radana Dolejše, režisérem je Jiří Adamec. Celý večer v přímém přenosu vysílala TV PRIMA a Český rozhlas 1 – Radiožurnál.

VENDULA SVOBODOVÁ, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Kapka Naděje: „Jsme rádi, že akce, které náš nadační fond organizuje, podporují také známé osobnosti českého kulturního života. Díky nim, našim sponzorům i široké veřejnosti se nám daří organizovat pomoc těm, kteří ji opravdu potřebují.

A je třeba říci, že zatímco dlouhodobý cíl, který si fond vytýčil - vybudovat transplantační jednotku kostní dřeně – jsme splnili, další velmi významný projekt máme před sebou: naši činnost chceme rozšířit o podporu banky pupečníkové krve, která je jedinou nekomerční bankou svého druhu v Praze a která pomáhá zvýšit naději pacientů na přežití. Právě pupečníková krev je totiž, podobně jako kostní dřeň, bohatá na buňky zajišťující krvetvorbu, a proto ji lze použít k transplantaci například při léčbě leukémie.

V pražské Lucerně se na charitativním večeru pro Kapku naděje sejdeme již počtvrté – a věříme, že i letos bude akce úspěšným a důležitým krokem na cestě za zlepšením péče o děti v těžké životní situaci. Výtěžek z benefice Hvězdy pro Kapku naděje bude využit na zkvalitnění podmínek pro léčení malých pacientů v nemocnicích v Motole, Karlových Varech a Zlíně a tělesně postižených dětí v brněnském ústavu Kociánka.“

zdroj: Kapka Naděje
foto: Lucie Vítková - Kapka Naděje

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…