Irena Pavlásková se topí ve scénářích

| Autor: Korzo | Rubrika: Kultura

Na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech nemohla chybět ani Irena Pavlásková, jejíž film Bestiář se promítal v informativní sekci. Má radost, že snímek je tak úspěšný, ale jinak se zabývá hlavně plány do budoucna. A těší se k moři se synem.

"Mám samozřejmě radost, že si Bestiář získal tolik diváků. A to nejen v evropských zemích, ale také v Asii. Korea, Japonsko, Singapur, to všechno jsou místa, kde o něj projevili velký zájem a bude se tam promítat," říká spokojeně Irena Pavlásková.

"Jinak přemýšlím o tom, co dál. Jednak stále myslím na svůj už dávný projekt o Adině Mandlové, ale teď se spíš topím v různých scénářích, které mi byly nabídnuty. Vždycky jde o vztahy mezi muži a ženami. Také uvažuji o divadelní tvorbě. To by mě bavilo, vytvořit na divadelních prknech něco i poněkud filmového. Takže plánů je mnoho, ale v létě si chci užít také moře a svého syna.

Je mu patnáct a má už sto sedmdesát devět centimetrů, takže mě o něco přerostl," svěřuje se Irena. A dodává: "Nepodporuji ho v tom, aby šel v mých šlépějích. Režijní práce je složitou profesí - jednou je člověk nahoře, podruhé dole, je to nervní, mohl by dělat něco stabilnějšího."

Nepokládá se za bestii
Ve všech svých filmech ukazuje vztahy mezi muži a ženami, jejich charaktery. Ženy, které i dovedou jít tvrdě za svým cílem.

"Hlavní hrdinka filmu Bestiář, kterou bezvadně zahrála Danica Jurčová, není bestie. Ani já nejsem bestie. Takovým je pro mne člověk, o kterém nikdo nic neví a pak najednou v krizové situace ukáže, co je vlastně zač," vysvětluje režisérka. "A takové mé hrdinky rozhodně nejsou."

foto: Irena Pavlásková s Danicou Jurčovou

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…