Jahodová kráska skončila pod stanem

| Autor: Magda Peterková | Rubrika: Kultura

Nastassja Kinski v Karlových Varech. - Ačkoliv začala svou kariéru filmové herečky už ve 13 letech, ničeho nelituje. Dokonce, jak prozradila pro www.dama.cz, by jí nebylo proti mysli, aby se v jejích šlépějích vydaly i její děti.


Jahodová kráska skončila pod stanem


Ačkoliv začala svou kariéru filmové herečky už ve 13 letech, ničeho nelituje. Dokonce, jak
prozradila pro www.dama.cz, by jí nebylo proti mysli, aby se v jejích šlépějích vydaly i její děti. Šance na
Nastassja Kinski pokračování filmařského rodu Kinskych možná bude u 15leté Sonji, která chodí na střední školu a zajímá se o příběhy vycházející ze skutečných událostí a jejich přerod do filmového příběhu. To mladší Kenya vidí svůj vzor ve sněhobílých pláštích a chce se jednou věnovat medicíně.

�Jsem moc šťastná, že jsem je obě mohla vzít s sebou. Většinou jsou totiž ve škole, takže když natáčím, nechci je vytrhovat z jejich povinností � a když, tak jen velice výjimečně,� říká půvabná světlovláska zářící pod letním nebem v jahodové halence, která tak báječně ladí k jejímu novému krátkému sestřihu. 

Kolem matek a mateřství se točila většina dnešní tiskové konference. Nastassja se přiznala, že toužila mít co možná nejdřív děti, aby si vynahradila poněkud osamělé dětství, které poté, co je opustil otec (slavný představitel padouchů všeho druhu Klaus Kinski) prožila jen se svou matkou, s níž, jak přiznává, si dlouhou dobu příliš nerozuměly.

Pokud jde o maďarsko-americký snímek Americká rapsodie, který včera celý festival zahajoval, konstatovala mezinárodní hvězda, že to pro ni byla jedna z vůbec nejtěžších rolí v její dosavadní kariéře: �Víte, snažila jsem se čerpat ze svých vlastních zkušeností s komunikací s teenagery a zpětně si uvědomuji, jak to muselo být pro mou matku všechno obtížné.� 

Jak ale dodává režisérka Eva Gardosová, Nastassja zvládla perfektně jak to, tak uklidňování věčně ubrečeného miminka i tříleté dítě, které při filmování mělo zánět středního ucha. Naopak, fantastická prý byla sedmiletá Kelly, která celé natáčení brala jako jednu velkou hru a díky své mimořádné imaginaci dala roli zcela nový rozměr. 

A co připravuje Nastassja dál? �Právě pracuji na filmu o životě Paula Gauguina, kde představuji jeho manželku � mimochodem matku pěti dětí,� směje se Kinski, která nevylučuje, že by možná do její rodiny časem mohlo přibýt ještě jedno miminko.

Mimochodem, máme tu ve Varech jednu zajímavou novinku � aby se mohlo víc promítat, přesunuli organizátoři místo obvyklých tiskovek z Kongresového (a jednoho ze 13 promítacích sálů) pod širé nebe � tedy vlastně na terasu Thermalu pod velký bílý stan. Pravda, tak velký zase není, takže při úvodním a závěrečném focení po sobě někteří kolegové pro ulovení toho nejlepšího záběru šlapou, nejeden už chytil nějaký ten šťouchanec loktem a během konference dotazovaní marně pátrají přes hustý les kamer po tom, kdo vlastně otázku položil. Ale i s rizikem nějakého toho naraženého žebra či pohmožděného palce na noze se jede dál � co by člověk pro film a pro vás, milí čtenáři neudělal, že?

Z polednem rozpáleného Thermalu vás zdraví


Magda Peterková


Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…