James Blunt k dostání pouze jeden týden

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Kultura

6. října vyjde v České republice nové album britského zpěváka a písničkáře Jamese Blunta, které bude unikátní jak podobou, tak i cenou a způsobem distribuce.

„Půjde o speciální CD, které bude obsahovat 8 písní z dvou dosud vydaných studiových alb ´Back to Bedlam´ a ´All The Lost Souls´. Kompilace navíc vychází pouze u nás, nikde jinde na světě“, říká Iva Milerová, ředitelka české pobočky Warner Music.

Album nazvané „Song Collection“ bude k dostání ve všech novinových stáncích za cenu 50 Kč. POZOR! S koupí neváhejte, CD bude k dispozici na pultech pouze JEDEN TÝDEN – od 6. do 12. října.

Načasování vydání před Bluntovým vystoupením 27. října v Praze není také náhodné. „Při předložení obalu v předprodejní síti Ticketpro získají zájemci slevu 20% na vstupenky na tento koncert,“ doplňuje Russell Katz, šéf pořádající agentury InnerVisions. Jeden papírový obal opravňuje ke koupi maximálně dvou vstupenek jakékoliv kategorie, proběhlá transakce bude potvrzena razítkem, kupující o obal tedy nepřijde.
Vstupenky stojí od 740,- do 1500,- Kč.

James Blunt - You're Beautiful:


James Blunt se narodil 22. února 1974 ve vojenské nemocnici ve vesnici Tidworth v Anglii. Jako dítě se učil na housle a klavír. Na střední škole začal zejména pod vlivem svých kamarádů a spolužáků hrát na kytaru a psát vlastní písně. V 16 letech, kdy ho kromě kytary začalo zajímat i létání, získal pilotní licenci. Před začátkem své profesionální hudební dráhy byl důstojníkem britské armády, působil na několika místech ve světě a jako člen mírových jednotek NATO sloužil v Kosovu, kde velel 30.000 vojáků.
Vyzbrojen amatérskými nahrávkami svých skladeb Blunt v roce 2002 z armády vystoupil, aby se mohl plně věnovat hudbě. Brzy nato se potkal s Lindou Perry, producentkou zpěvaček jako Pink či Christina Aguilera, které své nahrávky předal.

V roce 2003 pak následoval podpis smlouvy se společností Custard Records, pro kterou v Los Angeles nahrál pod dohledem producenta Toma Rothrocka debutové album „Back to Bedlam“. V pořadí třetí singl z této desky „You´re Beautiful“ se stal komerčním trhákem, který se rozšířil po celém světě a zajistil mu status světové superstar.
V roce 2007 vydal svoji druhou desku „All The Lost Souls“, které se zatím prodalo 600.000 kopií ve Velké Británii a přes 3,5 miliónu po celém světě.

Video: Sandrine - Let The Love:


Z Jamese se stal nečekaný král hitparád, který se vyšvihl z hudebního podzemí na celosvětové hvězdné nebe. Absolvent vojenské akademie, který sloužil jako voják v Kosovu, připouští, že právě v písních nachází svobodu vyjádřit to, o čem nedokáže hovořit. „Moje hudba je autobiografická, je to vyjádření mých pocitů a postojů. Píši ji pro sebe.“ říká.

Kromě svého rušného osobního života, který je vděčným předmětem zájmu bulvárních médií, je James Blunt známý i svojí filantropickou činností. Shání finanční prostředky pro organizaci Lékaři bez hranic a aktivně se zasazuje o zachování životního prostředí. V současné době žije James Blunt převážně na španělské Ibize.

Zdroj: ArtsMarketing

Komentáře

Komentářů celkem: 2
já taky petra 9. 10. 2008 | 13:05
jsem na to zvedava maarky 8. 10. 2008 | 22:30

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…