Jana Paulová podrobuje muže hlubokému bádání

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Jana Paulová patří mezi naše nejpopulárnější herečky, svoje nezastupitelné místo si vybudovala zejména v komediálním žánru. Už přes deset let je věrná pražskému Divadlu Kalich, na jehož jevišti odehrála v nerozlučné dvojici s Pavlem Zedníčkem 1000 představení! Toto neuvěřitelné jubileum oba herci oslaví v půlce března.
Jaký divadelní žánr je vám jako herečce nejbližší?

Rozhodně právě komedie. Smích v sále mě nabíjí. Nějaký čas jsem se herectví nevěnovala, a když jsem se vrátila na jeviště, měla jsem takový podivný pocit. Ale jen do chvíle, kdy se diváci rozesmáli. Cítím, jak jejich smích jakoby ospravedlňuje moje konání na jevišti.

Jak odpočíváte po práci?

Jak tak léta běží, snažím se nedělit svůj den na před a po práci. I práci se snažím brát jako příjemně užitý volný čas. Snažím se prostě radovat z každého okamžiku, a když mi to někdy nejde, uklidím se někam do koutku a tiše si pláču.

Zmínili jsme blížící se společnou „tisícovku“ s Pavlem Zedníčkem. Vaším nejstarším představením je legendární Natěrač, kterého hrajete přes 10 let. Baví vás to ještě?

S Natěračem je to složité. Celý den před představením si říkám, že už ho přece nemůžu hrát. Navíc Natěrač je pro nás velmi náročné představení. Ještě deset minut před začátkem se na sebe s Pavlem Zedníčkem díváme úplně zničení při představě, jakou máme před sebou dřinu. Ale jakmile vlezeme na jeviště, zmocní se mě radost malého dítěte a vidím i na Pavlovi, jak se probere a jenom září. To platí samozřejmě pouze v případě, kdy nám diváci v sále pomáhají.Vaší naopak nejnovější inscenací je hudební komedie Láska naruby, v níž hrajete zpěvačku, která kvůli získání angažmá musí předstírat, že je muž. Jak se cítíte ve své první mužské roli?

Vzhledem k tomu, že celý život patřili muži k mým oblíbeným tvorům a často jsem je podrobovala tak hlubokému bádání, že kdybych stejnou péči věnovala třeba studiu kvantové fyziky, měla jsem z ní už doktorát, role muže mě zaskočila snad jen tím, jak teplým oblečením je pánský oblek a kolik vrstev musí muž své eleganci obětovat.

S Pavlem Zedníčkem tvoříte nerozlučnou dvojici: momentálně máte na repertoáru pět komedií. Jste přáteli i v soukromí?

A jací! Pavel je můj úhlavní kamarád, mám ho moc ráda a velice si našeho přátelství považuji. Myslím, že Čmaňa – jak se Pavlovi už od JAMU přezdívá - je dávno členem mé rodiny. Něco mezi bratrem, otcem, dcerou, synem…(smích)Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…