Jaroslav Uhlíř v Lucerně aneb Tomu já říkám neštěstí

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Nezapomenutelné melodie a texty autorské trojice Jaroslav Uhlíř, Zdeněk Svěrák a Karel Šíp se rozezvučí 4. listopadu od 18.00 hodin Velkým sálem pražské Lucerny. Ta se tak stane vůbec poprvé dějištěm koncertu Jaroslava Uhlíře. Večer nabídne průřez jeho celoživotní tvorbou, především však bude oslavou jeho šedesátých narozenin, při níž mu bude na pódiu asistovat mnoho hvězd a významných osobností nejen ze světa populární hudby.

Jaroslav Uhlíř oslaví své šedesátiny ve společnosti přátel

„Pro diváky máme přichystáno plno překvapení, ale tím největším je dvojice známých moderátorů Zdeňka Svěráka a Karla Šípa, kteří se, ač je to s podivem, spolu potkávají v rolích konferenciérů na pódiu poprvé. Věřím, že ne naposled, a věřím, že si pro diváky připravili plno nezapomenutelných výstupů,“ říká Jaroslav Uhlíř a dodává: „Každý dal cihlu k cihle a vznikl tenhle nápad, oslavit mé jubileum právě v pražské Lucerně. Já jen můžu popřát divákům, aby si celý večer užili přinejmenším stejně příjemně jako já. Těším se, že se v Lucerně uvidíme.“

„Severní vítr“, „Není nutno, není nutno“, „Holubí dům“, „Dej cihlu k cihle“, „Hajný je lesa pán“ či „René, já a Rudolf“, moudré a laskavé písně, které doslova zlidověly, doplní příběhy a povídání. K hlavním protagonistům večera se přidají pozvaní hosté z řad známých umělců a osobností, jako je např. Petr Kolář, Šárka Vaňková, Tomáš Savka, dětský sbor Sedmihlásek a další.

„Jelikož je program večera opravdu pestrý, rádi bychom do Lucerny pozvali zástupce všech věkových kategorií,“ dodává pořádající agentura PART agency, a.s.

Záznam koncertu bude vysílat ČT1 (26. prosince 2005 v 17.00 hod) a také Český rozhlas 1 – Radiožurnál. Zatímco aranží písní se ujal Jiří Škorpík, scénář celého večera nese rukopis Zdeňka Svěráka a Karla Šípa. Televizní záznam bude mít na starost známý filmový, televizní a divadelní režisér Viktor Polesný, který je s dvojicí Svěrák – Uhlíř doslova sehrán – spolupracuje s ní při natáčení oblíbených televizních „Hodin zpěvu“.

Vstupenky je možné zakoupit od 3. října v síti TicketPro. Ceny vstupenek a další podrobnější informace k celému koncertu naleznete na www.partagency.cz

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…