Je mu teprve osm let a už mu publikum tleská vestoje

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Filip Antonio je známý z filmového plátna například z komedie Marie Poledňákové Líbáš jako bůh, nicméně teď zvedá diváky ze sedadel coby jedna z hvězd úspěšného muzikálu s hity skupiny Elán Osmý světadíl na jevišti pražského Divadla Kalich.Má tak vzácnou možnost přiučit se u těch největších profesionálů naší muzikálové scény, protože šanci uspět v náročných konkurzech do Osmého světadílu měli opravdu jen ti nejlepší. Režisér Ján Ďurovčík a producent Michal Kocourek sestavili herecký tým, který právem strhává publikum k ovacím a kritiky k superlativům.

„V Osmém světadílu se mi hraje moc dobře. Mám tu spoustu kamarádů a rád poslouchám s mamčou v autě cédéčko z představení. Umím úplně všechny písničky. Něčemu ze slovenských textů písní jsem nerozuměl, třeba se tam zpívá: prší mi za golier. Tak jsem se zeptal Ďurka Bernáta a on mi vysvětlil, že to znamená prší mi za límec,“ říká se smíchem Filip.

Dědit talent měl malý herec, ale také nadějný klavírista po kom. Jeho maminkou je totiž vyhledávaná muzikálová a operetní zpěvačka Dita Hořínková. „Byl rozesmáté mimčo s úžasně bystrým pohledem. To všechno jsem vnímala s velkou radostí, ale až okolí mě začalo čím dál více upozorňovat na Filipovo nadání. Když máte děcko každý den před očima, tak někdy nedokážete úplně přesně zhodnotit, zda to, jak se projevuje, je na jeho věk nějak výjimečné. Dnes vím, že bylo, a děkuji všem učitelkám a později profesorům, režisérům, kteří byli ochotni nám naslouchat, probouzet Filipovu lásku k hudbě, divadlu i filmu,“ vzpomíná máma Dita a pokračuje:

„Největší nebezpečí vidím zatím v tom, abychom ho neutahali a z jeho radosti se nestala noční můra. Snažím se nad ním držet ochranná křídla a strážit jeho touhy a podporovat je. Ale sama bych to všechno nezvládla. Jeho sny a přání hýčká celá naše rodina: táta Vláďa, bráška Viktor a obě babičky a dědové. Náročná období zkoušek kompenzujeme výlety do přírody, lyžujeme, bruslíme, jezdíme na kole, plaveme v řece a krásně je nám na chaloupce mezi veverkami.“
ČTĚTE TAKÉ: MAMINKA.CZ - Web pro těhotné a maminky!


POJĎTE NAKUPOVAT DO BUTIKU NA DÁMA.CZ!
Další články z rubriky

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. 2017 | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.