Jiří Kajínek: Bude na premiéře filmu Kajínek?

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Producenti filmu Kajínek ukončili spekulace o tom, zda podají oficiální žádost, aby se doživotně odsouzený vězeň Jiří Kajínek mohl osobně zúčastnit slavnostní premiéry filmu Kajínek, který se inspiroval jeho případem.

Žádost o Kajínkovu účast podal režisér filmu Petr Jákl a Igor Konyukov z Hollywood Classic Entertainment formou oficiálního dopisu adresovaného generálnímu ředitelství Vězeňské služby.Slavnostní premiéra filmu za účasti herců a tvůrců a pozvaných hostů proběhne ve středu 4. srpna 2010 večer v multikině Slovanský dům v centru Prahy. Distribuční premiéra ve všech kinech České republiky je pak 5. srpna 2010.

Producenti jsou si vědomi závažnosti takové žádosti a v případě potřeby jsou připraveni udělat ve spolupráci s odpovědnými úřady z kina v centru Prahy téměř nedobytnou pevnost.
„Jsme připraveni dodržet veškerá bezpečnostní opatření, která by s takovou účastí doživotně odsouzeného vězně souvisela, a přizpůsobit jim i celou organizaci slavnostní premiéry. Stejně tak jsme připraveni nést veškeré náklady, které by s takovou operací souvisely,“ potvrdil producent Igor Konyukov.„Víme, že šance nejsou velké, svou roli by mohla sehrát i Kajínkova pověst útěkáře a jeho legendární útěk z Mírovské věznice. Vězeňská služba nám ale během celého natáčení vycházela vstříc a proto doufáme, že naše žádost a z ní vyplývající závazky mají šanci,“ dodává režisér filmu Jákl „Nám Kajínek slíbil, že se o útěk během premiéry nebo převozu na ní nepokusí. On usiluje o obnovu procesu a zproštění viny. Kdyby chtěl nenávratně zmizet, udělal by to během pěti týdnů po svém útěku z Mírova,“ dodává Jákl

Pokud účast Kajínka na premiéře filmu nebude možná, přemýšlí tvůrci, jak hotový film Kajínkovi pustit. „Pokusíme se mu ho dovézt přímo za ním a pustit ve věznici,“ dodává Jákl.Jiří Kajínek měl možnost nahlížet do scénáře filmu nesoucí jeho jméno, neměl podle tvůrců ale právo zasahovat do jeho děje a jeho konečného vyznění. Při tvorbě scénáře působil jako „odborný konzultant“ ohledně detailů svého útěku, ohledně života ve vězení a také ohledně toho, co dělal během pěti týdnů, než byl znovu dopaden. Ve filmu se tak mají objevit skutečnosti, které si Jiří Kajínek doposud nechával pouze pro sebe.ČTĚTE TAKÉ:
Bartošová přísahá: Žádná exekuce neexistuje!!

STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKUKomentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…