Jižní Morava nabízí zámky i víno

| Autor: Korzo | Rubrika: Kultura

Nevíte, jak prožít nadcházející volné dny či blížící se víkend? Vypravte se na jižní Moravu, do kraje vína a překrásných zámků.

Lednicko-Valtický areál

Pokud bude počasí přát, rozhodně si nenechte ujít návštěvu Lednicko-Valtického areálu. K prohlídkovým okruhům zámku Lednice patří i výjimečný technický div z 19. století, místní téměř stometrový skleník, moderní akvárium a vinotéka. Děti i dospělí se mohou těšit na jízdy kočárem, plavby lodí například k Janovu hradu nebo Minaretu, předvádění dravců, lukostřelbu, šermířská vystoupení, nebo promenádní koncerty. Od května k místním atrakcím přibude slibná výstava Hygiena na šlechtických sídlech, která bude k vidění v nově otevřených prostorách II. patra.

Valtice

Nedaleký barokní zámek ve Valticích je již o víkendech také otevřený. Objekt s bohatě vybavenými interiéry kromě architektonicky výjimečné kaple nabízí například Mramorový sál, používaný jako jídelna, Španělskou konírnu s rokokovými kamny nebo obrazárnu. Kromě efektních 17 pokojů a sálů však stojí za vidění i rozlehlý anglický park, který zabírá plochu 63 hektarů a zdobí jej sochy, sfingy nebo umělá jeskyně.


Kolonáda neboli Reistna

Vyplatí se také vyšlapat na nedaleký vrch Homole, odkud je ze stavby Kolonáda, zvané také Reistna nádherný pohled na okolní krajinu, od Mikulova přes Pavlovské vrchy na lužní lesy u Lednice až po luhy na Moravském poli. Kolonádu postavil na počátku 19. století stavietel Popellack jako kopii obdobné stavby ve vídeňském Schönbrunnu. V příjemné pěší vzdálenosti jsou i další výletní cíle, Rendezvous neboli Dianin chrám, romantická novogotická kaple Svatého Huberta či kryté sloupořadí U Tří Grácií se sousoším tří krasavic vytesaným z jediného kusu kamene.A pokud jste milovníky nejen historie, ale i dobrého kvalitního vína, rozhodně stojí za to navštívit některý z nedalekých sklípků.

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…