Kalendář PROMĚNY 2012 Nadace Archa Chantal

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Už potřetí přichází Nadace Archa Chantal a autoři Petr Kurečka a Marek Škarpa s charitativním kalendářem PROMĚNY, tentokrát s podtitulem BIOGRAF. Stejně jako ve dvou předešlých ročnících se i letos můžete těšit na neuvěřitelné proměny slavných tváří.
Poznali jste Chantal Poullain?

„Po dvou letech v zajetí krásných žen jsme se letos odvážně rozhodli oslovit sestavu mužů. A opět jsme zvolili ty, kteří nás něčím oslovují a inspirují. Vzniklo tak dvanáct proměn, tentokrát ale ve slavné filmové postavy,“ přibližují pokračování kalendáře PROMĚNY 2012 jeho autoři – fotograf Petr Kurečka a režisér Marek Škarpa a dodávají: „Spolupráce s Nadací Archa Chantal je pro nás příjemným závazkem. První dva kalendáře svým výnosem z prodeje a dražby umožnily realizování hned několika projektů v dětských odděleních českých nemocnic. Co může být větší satisfakce, než když se vaše bláznivé nápady stanou skutečností a navíc pomáhají!“ A letošní PROMĚNY jsou skutečně hodně bláznivé.

Jedinou ženou mezi muži v letošním kalendáři je zakladatelka Nadace Archa Chantal, herečka a šansoniérka Chantal Poullain. „Bez Chantal by kalendář nebyl kompletní. I když jsme si vymysleli ryze pánskou společnost, u ní jsme udělali výjimku, a rádi,“ vysvětlují autoři kalendáře, proč se v nových PROMĚNÁCH kromě jedenácti mužů objevuje právě Chantal Poullain. Kromě ní pak pozvání do nových – filmových – PROMĚN přijali: Jiří Bartoška, Tomáš Hanák, Jan Kraus, Jiří Lábus, Milan Lasica, Pavel Liška, Petr Nárožný, Bolek Polívka, Viktor Preiss, Matěj Ruppert a Jiří Schmitzer.

„Když za mnou kluci přišli s nápadem na nový kalendář, ve kterém se budou muži měnit na slavné filmové postavy, trochu jsem se bála. Některé postavy jsem neznala, jiné jsem si nedovedla v podání českých herců představit. Ale pak jsem viděla první výsledky a je to opravdu bomba! Je to úplně jiné než dva předchozí kalendáře, ale zase naprosto originální,“ přibližuje pocity z letošního kalendáře zakladatelka Nadace Archa Chantal, herečka a šansoniérka Chantal Poullain a dodává: „Největší poděkování patří všem těm úžasným chlapům, kteří se nebáli věnovat svůj čas, podstoupit složité líčení a fotografování, někdy v hodně nepohodlných podmínkách. Pro náš kalendář a pro nadaci to hodně znamená. Ale výsledek za to stojí.“
A největší zážitky z focení nového kalendáře? „Tak u nás vítězí převoz obřího šlapadla ve tvaru labutě z Vltavy do areálu psychiatrické léčebny v Bohnicích. Tam jsme fotili Honzu Krause. To je neopakovatelné. Když jsme obvolávali autodopravce, mysleli si, že si z nich děláme legraci. Hodně bizarní bylo focení na Olšanských hřbitovech s Jirkou Schmitzerem, nejrychlejší focení proběhlo v trezoru České národní banky s Petrem Nárožným a největšími rekvizitami pak byli parní lokomotiva na focení s Milanem Lasicou a obří Teslův transformátor pro Tomáše Hanáka,“ vzpomínají Petr Kurečka a Marek Škarpa.

K tomu dodávají: „Každé focení byl zážitek sám o sobě. Letos jsme fotili se skvělým týmem na mnoha zajímavých místech, kde nám vycházeli maximálně vstříc. Navíc spolupráce se všemi hvězdami byla bezchybná. Opravdu jsme si to užili, i když opět v časovém presu. Fotografie pro kalendář totiž vznikly během necelých dvou měsíců.“

Ke komplikovanému focení pak autoři prozrazují pár perliček ze zákulisí: „Někteří, jako například Jirka Bartoška si z focení odnesli přebarvené vlasy na zeleno, někteří museli podstoupit několikahodinové líčení s horou silikonu od našeho specialisty na trikové líčení Davida Lohra, jako například Bolek Polívka a Jirka Schmitzer. Po jiných jsme chtěli dost divné věci. Nikdo neprotestoval a fotografie dopadly tak, jak jsme si představovali. Snad se budou líbit všem, kterým se líbily i minulé PROMĚNY.“ Kalendáře je už nyní možné objednat na stránkách www.kalendarpromeny.cz, k dostání budou i v knihkupectvích.

Více informací o Nadaci Archa Chantal na www.archa-chantal.cz.
Foto: © 2011 Petr Kurečka a Marek Škarpa, kalendář PROMĚNY 2012


ČTĚTE TAKÉ: MAMINKA.CZ - Web pro těhotné a maminky!


POJĎTE NAKUPOVAT DO BUTIKU NA DÁMA.CZ!


Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…