Kalendář PROMĚNY 2012 Nadace Archa Chantal

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Už potřetí přichází Nadace Archa Chantal a autoři Petr Kurečka a Marek Škarpa s charitativním kalendářem PROMĚNY, tentokrát s podtitulem BIOGRAF. Stejně jako ve dvou předešlých ročnících se i letos můžete těšit na neuvěřitelné proměny slavných tváří.
Poznali jste Chantal Poullain?

„Po dvou letech v zajetí krásných žen jsme se letos odvážně rozhodli oslovit sestavu mužů. A opět jsme zvolili ty, kteří nás něčím oslovují a inspirují. Vzniklo tak dvanáct proměn, tentokrát ale ve slavné filmové postavy,“ přibližují pokračování kalendáře PROMĚNY 2012 jeho autoři – fotograf Petr Kurečka a režisér Marek Škarpa a dodávají: „Spolupráce s Nadací Archa Chantal je pro nás příjemným závazkem. První dva kalendáře svým výnosem z prodeje a dražby umožnily realizování hned několika projektů v dětských odděleních českých nemocnic. Co může být větší satisfakce, než když se vaše bláznivé nápady stanou skutečností a navíc pomáhají!“ A letošní PROMĚNY jsou skutečně hodně bláznivé.

Jedinou ženou mezi muži v letošním kalendáři je zakladatelka Nadace Archa Chantal, herečka a šansoniérka Chantal Poullain. „Bez Chantal by kalendář nebyl kompletní. I když jsme si vymysleli ryze pánskou společnost, u ní jsme udělali výjimku, a rádi,“ vysvětlují autoři kalendáře, proč se v nových PROMĚNÁCH kromě jedenácti mužů objevuje právě Chantal Poullain. Kromě ní pak pozvání do nových – filmových – PROMĚN přijali: Jiří Bartoška, Tomáš Hanák, Jan Kraus, Jiří Lábus, Milan Lasica, Pavel Liška, Petr Nárožný, Bolek Polívka, Viktor Preiss, Matěj Ruppert a Jiří Schmitzer.

„Když za mnou kluci přišli s nápadem na nový kalendář, ve kterém se budou muži měnit na slavné filmové postavy, trochu jsem se bála. Některé postavy jsem neznala, jiné jsem si nedovedla v podání českých herců představit. Ale pak jsem viděla první výsledky a je to opravdu bomba! Je to úplně jiné než dva předchozí kalendáře, ale zase naprosto originální,“ přibližuje pocity z letošního kalendáře zakladatelka Nadace Archa Chantal, herečka a šansoniérka Chantal Poullain a dodává: „Největší poděkování patří všem těm úžasným chlapům, kteří se nebáli věnovat svůj čas, podstoupit složité líčení a fotografování, někdy v hodně nepohodlných podmínkách. Pro náš kalendář a pro nadaci to hodně znamená. Ale výsledek za to stojí.“
A největší zážitky z focení nového kalendáře? „Tak u nás vítězí převoz obřího šlapadla ve tvaru labutě z Vltavy do areálu psychiatrické léčebny v Bohnicích. Tam jsme fotili Honzu Krause. To je neopakovatelné. Když jsme obvolávali autodopravce, mysleli si, že si z nich děláme legraci. Hodně bizarní bylo focení na Olšanských hřbitovech s Jirkou Schmitzerem, nejrychlejší focení proběhlo v trezoru České národní banky s Petrem Nárožným a největšími rekvizitami pak byli parní lokomotiva na focení s Milanem Lasicou a obří Teslův transformátor pro Tomáše Hanáka,“ vzpomínají Petr Kurečka a Marek Škarpa.

K tomu dodávají: „Každé focení byl zážitek sám o sobě. Letos jsme fotili se skvělým týmem na mnoha zajímavých místech, kde nám vycházeli maximálně vstříc. Navíc spolupráce se všemi hvězdami byla bezchybná. Opravdu jsme si to užili, i když opět v časovém presu. Fotografie pro kalendář totiž vznikly během necelých dvou měsíců.“

Ke komplikovanému focení pak autoři prozrazují pár perliček ze zákulisí: „Někteří, jako například Jirka Bartoška si z focení odnesli přebarvené vlasy na zeleno, někteří museli podstoupit několikahodinové líčení s horou silikonu od našeho specialisty na trikové líčení Davida Lohra, jako například Bolek Polívka a Jirka Schmitzer. Po jiných jsme chtěli dost divné věci. Nikdo neprotestoval a fotografie dopadly tak, jak jsme si představovali. Snad se budou líbit všem, kterým se líbily i minulé PROMĚNY.“ Kalendáře je už nyní možné objednat na stránkách www.kalendarpromeny.cz, k dostání budou i v knihkupectvích.

Více informací o Nadaci Archa Chantal na www.archa-chantal.cz.
Foto: © 2011 Petr Kurečka a Marek Škarpa, kalendář PROMĚNY 2012


ČTĚTE TAKÉ: MAMINKA.CZ - Web pro těhotné a maminky!


POJĎTE NAKUPOVAT DO BUTIKU NA DÁMA.CZ!


Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…