Když celebrity pomáhají

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Ve fotoateliéru Šimandl sešly známé osobnosti, aby podpořily dobrou věc. Bez nároku na honorář se zúčastnily focení nové osvětové kampaně společnosti Elpida plus s názvem „Mluvme o stáří“.Jana Plodková a Lucie Robinson jsou přítelkyně.

Cílem kampaně je podnítit mladé lidi k mezigenerační diskuzi, připomenout hodnoty, které s sebou stáří přináší a probudit celospolečenský zájem o téma stáří. Tvářemi kampaně se staly herečky Jana Plodková a Iva Pazderková. Dámské zastoupení vyvážili herec Petr Vaněk a zpěvák skupiny Please the trees Václav Havelka. Vše nafotila vyhledávaná česká módní fotografka Lucie Robinson, která každým dnem očekává již třetí přírůstek do rodiny.Jana Plodková se připravuje na focení

Motivem účasti na této akci byl pro všechny zúčastněné neuspokojivý vztah mladých lidí k seniorům. Herečka Jana Plodková k tomu říká: „Je velmi důležité mluvit o stáří. Jednou taky budu stará a budu mít tolik let, co moje babička. Je potřeba s tím začít něco dělat už teď.“ Její kolegyně Iva Pazderková souhlasí: „Místo toho, abychom si vážili lidí, kteří už nejsou v produktivním věku, čerpali od nich zkušenosti a chovali se k nim s úctou, často se k nim chováme jako by byli zbyteční. A to je strašně špatný postoj.“Iva Pazderková pózuje s dědečkem.

Kampaň odstartuje 1. října u příležitosti Mezinárodního dne seniorů. Realizuje ji obecně prospěšná společnost Elpida plus, která již 9 let pomáhá seniorům stát se samozřejmou, sebevědomou a respektovanou součástí společnosti.
ČTĚTE TAKÉ:
Šokující proměna Petry Němcové


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU


Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…