Když Čenský odřekl, vzal roli kasaře Pěničky Kratina

| Autor: Pluspress | Rubrika: Kultura

Herec Vladimír Kratina se objevuje na televizních obrazovkách jako sympatický kapitán letadla v seriálu Letiště. Teď už se ale chystá na něco zcela odlišného. Zkouší totiž roli vyhlášeného pražského kasaře Pěničky!

"Nebojte se, to bude jenom na jevišti," usmívá se Kratina. "Dostal jsem nabídku hrát roli Pěničky v divadelní adaptaci slavných Hříšných lidí Jiřího Sequense," svěřuje se herec.

"Ta postava není vlastně ani tak moc záporná. Je to sice lump, který byl zavřený za loupeže, ale bolestně prožívá veškeré peripetie vztahu se svou láskou - Paraplíčkem. Oba mají ke svatosti daleko, ale jejich příběh je celkově dojemný. Je to přesně tak, jak je uvedeno v podtitulu - kasařská romance," dodává Kratina.
Policejního radu Vacátka hraje Rudolf Jelínek. Na dotaz, zda se ho jako kasař bojí, odpovídá Kratina pohotově: "Rudy Jelínka se v civilu nebojím. Ale jestli si to bude paní režisérka přát, tak se na jevišti budu klepat ostošest!"

Vladimír Kratina dostal roli v připravované hře Hříšní lidé Pěnička a Paraplíčko až na poslední chvíli. Původně totiž přislíbil účast Jan Čenský.

"Dokonce jsme kvůli němu skoro o měsíc posunuli premiéru a zkoušky. Pak se nám nějakou dobu vůbec neozýval a nakonec nám sdělil, že to hrát nemůže, protože vzal moderování nějaké reality show. Dost nás to mrzí, to se mezi kamarády nedělá," komentuje situaci herec Jiří Sequens mladší, syn autora divadelní hry. "Vláďa Kratina nás vlastně zachránil. Moc si vážíme toho, že s námi bude hrát, přestože má pořád práce nad hlavu a jde z jednoho natáčení do druhého," dodává Sequens.

Právě začaly čtené zkoušky. Od pondělí 23. října se herci začnou scházet ve staré zkušebně Divadla na Vinohradech, aby uvedli Pěničku, Paraplíčko, radu Vacátka a další postavičky do jevištního světa. A ve středu 29. listopadu je na pořadu premiéra v pražském Paláci Blaník. (Plus)

Komentáře

Komentářů celkem: 1
Melo to tak byt!!!Pan Kratina je lepsí kusan nez pan Censky! Marie Knedlikova 23. 11. 2006 | 11:22

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…