Klasika pod hvězdami začíná už tento pátek

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Festival Klasika pod hvězdami začíná už tento pátek novým nastudováním slavné Bizetovy opery Carmen. Další ročník putovního operního open-air festivalu je zárukou neopakovatelných zážitků i emocí.Po nadšených ohlasech z minulých let, kdy se desítkám tisíc návštěvníků představily operní kusy Rusalka a Nabucco, vsadil tento hudební projekt na působivou kombinaci slavné opery s jedinečným kouzlem prostředí českých zámeckých parků a zahrad v prostředí letní sezóny.

V letošním roce se výhradnímu uvedení pod otevřeným nebem těší klasické zpracování nejslavnější Bizetovy opery CARMEN. „I když zárukou kvalitního uměleckého zážitku je samo dílo, dojem ještě umocní hvězdné obsazení předních domácích i zahraničních operních pěvců, živý orchestr, renomovaní tvůrci, oslnivá výprava nebo prvotřídní technické vybavení a efekty,“ říká Pavla Filipová z pořadatelské agentury. Podle ní jsou podobné akce pro mnoho návštěvníků prvním setkáním s tzv. vážnou hudbou a vstupní branou do klasických žánrů.

Třetí ročník festivalu KLASIKA POD HVĚZDAMI láká na deset nezapomenutelných večerů, jež se uskuteční od 20. července do 24. srpna na deseti vybraných českých a moravských zámcích. V premiéře bude slavná CARMEN uvedena již tento pátek 20. července v prostředí malebného zámeckého parku v Průhonicích, následovat budou představení na zámku v Telči, Orlíku, Sychrově, během srpna pak na zámcích v Hradci nad Moravicí, Buchlovicích, Kynžvartu, Kačině, Lednici nebo Ploskovicích.


Diváci se mohou těšit rovněž na bohatou vizuální produkci, kterou budou mít na svědomí výpravná scéna, speciální dekorace a kostýmy od renomovaných tvůrců svého oboru. Organizátoři kladou důraz i na kvalitní ozvučení a osvětlení scény, stejně jako na projekci titulků v českém jazyce, jež poběží na velkoplošné LED obrazovce o velikosti 6 x 4 m. Slavnostní tečkou za každým z letních operních večerů se stane oslnivý ohňostroj, jenž ozáří kouzelné prostředí zámeckých zahrad a podtrhne velkolepost uměleckého zážitku.
ČTĚTE TAKÉ:
Jaký vliv mají na vaši váhu - práce, vztahy a děti?

ČTĚTE TAKÉ:
Velký průvodce výběrem brýlíKomentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…