Konečně spolu

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Kultura

Chtěla dítě, má ho mít. Devětatřicetiletá učitelka z New Yorku April Epner měla poslední rok pocit, že konečně dala svému životu řád. Jenže manželství, na kterém si tak zakládala, najednou krachuje - manžel Ben totiž prohlásí, že šlo o omyl, a April opustí.

Šokovaná, raněná a bezdětná skoro-čtyřicátnice s biologickými hodinami hlasitými jako budík po babičce má pocit, že rozchodem s manželem přišla o poslední šanci pořídit si vysněné miminko. K tomu ještě musí řešit problémy ze svého dětství. Její adoptivní matka umírá a April se setkává se svou biologickou matkou, velmi energickou a velmi výstřední Bernice. A aby toho nebylo málo, vypadá to, že "sex na rozloučenou" s Benem asi nezůstal bez následků.


Dokáže April pod tlakem okolností najít novou životní rovnováhu? A pomůže jí v tom Frank, sympatický rozvedený otec jednoho z Apriliných žáků?Helen Hunt, držitelka Oscara za hlavní ženskou roli v komedii Lepší už to nebude, debutuje jako režisérka nezávislou tragikomedií inspirovanou románovým bestsellerem Elinor Lipman. Hvězdně obsazený snímek, v němž herečka ztvárnila hlavní roli, získal cenu diváků na MFF v Palm Springs. Do role trpělivého gynekologa obsadila Helen Hunt Salmana Rushdieho.Film Konečně spolu byl promítán i v rámci MFF Karlovy Vary 2008, v sekci Horizonty. Romantickou komedii Konečně spolu s Helen Hurt, Colinem Firthem, Matthew Broderickem a Betty Middler v hlavních rolích uvádějí česká kina v anglickém znění s titulky od 14. srpna 2008.

Upoutávka


foto: archiv Bontonfilm

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…