Konečně spolu

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Kultura

Chtěla dítě, má ho mít. Devětatřicetiletá učitelka z New Yorku April Epner měla poslední rok pocit, že konečně dala svému životu řád. Jenže manželství, na kterém si tak zakládala, najednou krachuje - manžel Ben totiž prohlásí, že šlo o omyl, a April opustí.

Šokovaná, raněná a bezdětná skoro-čtyřicátnice s biologickými hodinami hlasitými jako budík po babičce má pocit, že rozchodem s manželem přišla o poslední šanci pořídit si vysněné miminko. K tomu ještě musí řešit problémy ze svého dětství. Její adoptivní matka umírá a April se setkává se svou biologickou matkou, velmi energickou a velmi výstřední Bernice. A aby toho nebylo málo, vypadá to, že "sex na rozloučenou" s Benem asi nezůstal bez následků.


Dokáže April pod tlakem okolností najít novou životní rovnováhu? A pomůže jí v tom Frank, sympatický rozvedený otec jednoho z Apriliných žáků?Helen Hunt, držitelka Oscara za hlavní ženskou roli v komedii Lepší už to nebude, debutuje jako režisérka nezávislou tragikomedií inspirovanou románovým bestsellerem Elinor Lipman. Hvězdně obsazený snímek, v němž herečka ztvárnila hlavní roli, získal cenu diváků na MFF v Palm Springs. Do role trpělivého gynekologa obsadila Helen Hunt Salmana Rushdieho.Film Konečně spolu byl promítán i v rámci MFF Karlovy Vary 2008, v sekci Horizonty. Romantickou komedii Konečně spolu s Helen Hurt, Colinem Firthem, Matthew Broderickem a Betty Middler v hlavních rolích uvádějí česká kina v anglickém znění s titulky od 14. srpna 2008.

Upoutávka


foto: archiv Bontonfilm

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…