Kouzelná romance

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Kultura

Svého pana Dokonalého poznala, až když opustila pohádkový svět. Romantická komedie vypráví o pohádkové princezně z minulosti, kterou zlá královna přemístí do současnosti, je spojením klasické pohádky s příběhem z moderního New Yorku. Záhy poté, co se ocitne v naší době, je po setkání s pohledným právníkem princezna Giselle nucena měnit své názory na život a lásku. Může ve skutečném světě přežít pohádková láska?

Krásná Giselle si žije jako v pohádce...doslova. Má všechno, co má dokonalá princezna mít – je půvabná, má dobré srdce, krásně zpívá a má neobyčejnou schopnost hovořit se zvířaty – všechno, co se dá očekávat v její říši, zvané Andalasie...která je tak trochu animovaná.

Její přání potkat krásného prince, o kterém sní, se kterým by sdílela „polibek z čisté lásky“ se vyplní, když se objeví princ Edward, kterého přilákal její líbezný soprán. Druhého dne ji cestou k oltáři s Edwardem očaruje královna Narissa, která se nezastaví před ničím, jen aby jí zabránila v usednutí na trůn.


Giselle je vykázána do světa, který se liší od jejího pohádkového království tolik, jak jen to je možné...už není animovanou postavou v pestrobarevném světě plném zpěvu, je z ní naprosto skutečná žena, která se ocitne na tom nejméně kouzelném místě ze všech: na současném Manhattanu.Tady se spřátelí s velmi realistickým rozvodovým právníkem Robertem a s jeho mladou dcerou Morgan. Když se v New Yorku objeví taktéž skutečný princ Edward se svým sluhou Nathanielem a Giselliným nejlepším přítelem, deňkou Pipem, je svědkem střetu dvou světů a je nucena přemýšlet o tom, zda její představa lásky, završené klasickým „šťastně až do smrti“, může v našem světě vůbec obstát.


Nápad na film Kouzelná romance se zrodil v hlavě scénáristy Billa Kellyho – napadlo ho vzít naprosto nevinnou postavu a umístit ji do současného, cynického světa. „Šlo mi o to, co by se asi stalo,“ říká Kelly. „Pracovali jsme na tom, ale měli jsme stále problémy s tím, aby naše postava působila uvěřitelně. A pak jsme jednoho dne usoudili, že by bylo nejjednodušší, kdyby šlo o postavu animovanou...tak to všechno začalo.“ Postupem času přilákala Kouzelná romance pozornost režiséra společnosti Disney, Kevina Limy, který se postaral o vznik filmů Goofy na výletě, 102 dalmatinů nebo Tarzan. Ty jasně dokazovaly, že Lima není jen dlouholetým fanouškem tohoto žánru, ale že je schopen si s tématem pohrát a současně ho respektovat.


Opravdovým motivátorem byl pro Limu kontrast mezi dvěma odlišnými světy, které jsou ve filmu zobrazené. „Film začíná v klasickém animovaném světě, jaký známe z Disneyho pohádek,“ popisuje. „Vnímám ho podobně, jako by šlo o plechovku s kondenzovanými animovanými filmy od Disneyho. Otevřete ji a objeví se všechny klasické postavy, se kterými se v průběhu prvních deseti minut seznámíte lépe. Pak se film teprve skutečně rozjede. Vlastně je to ve své podstatě hraný film. Z animovaných postaviček z úvodu se stanou skuteční lidé a tato proměna je vlastně jádrem celého příběhu. V Disneyho filmech se dějí věci, které se v normálním světě nestávají, a právě s tím film zásadním způsobem nakládá.“


Romantická komedie Kouzelná romance, která vstoupí do tuzemských kin 29. listopadu 2007 v českém znění, představí v hlavních rolích Patricka Dempseyho, kterého znáte jako doktora Shepherda ze seriálu Chirurgové, Amy Adams, Jamese Marsdena či Susan Sarandon.

Upoutávka na Kouzelnou romanci


Foto: Falcon

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…