Krajčo: Hamlet bude i o válce v Iráku

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Do divadelního projektu Národního divadla Bouda, během něhož by měla vyrůst před Stavovským divadlem v Praze po vzoru starých českých divadelníků dřevěná scéna Bouda, zamíří herec a zpěvák skupiny Kryštof Richard Krajčo.

"Za dva týdny nazkoušíme pro Boudu hru, kterou předvedeme publiku," upřesnil Krajčo. Prvním kouskem Boudy má být kontroverzní hra Arthura Millera Hamlet, stroj. Právě Krajčo prý obsadí hlavní roli.

"Představení bude mít politický podtext. Odrazí se do něj válka v Iráku i současná politická situace," uvedl Krajčo. "Půjde o experiment. Já takové příležitosti vítám. Mám rád punkový, alternativní přístup." V podobném duchu asi proběhne Krajčovo poslední zkoušení v Ostravě. "Jako první v Čechách připravujeme jevištní verzi kultovního Trainspootingu.

Tím se s Ostravou rozloučím. Jdu na volnou nohu," dodal. Herec. Richard Krajčo v současné době natáčí na Slovensku film Pravdivá historie o Juraji Jánošíkovi pod vedením polské režisérky Agneszky Holland. "Je to úžasná práce na příběhu bájného zbojníka. Ageszka Holland patří mezi nejlepších evropské režisérky. Hrál pro ni i Leonardo di Caprio," pochvaluje si Krajčo. V létě možná čeká herce práce na nezávislém filmu Post Koitum. "Jde o kontroverzní látku na téma mezilidských vztahů, sexu a podobně. Je to vlastně o tom, jak svět vypadá, když se všichni sejdou pod jednou dekou. Půjde asi na mezinárodní projekt. Zatím film připravují lidé z Čech, Maďarska nebo Izraele," svěřil se herec.

Na hudebním poli chystá Krajčova skupina Kryštof útok za hranice republiky. "Vydáme výběrové DVD, které půjde na trh také v anglické a polské verzi. Zejména polské texty jsou velmi podařené," uzavřel Krajčo. (Korzo)

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…