Kráska v nesnázích má premiéru v USA!

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Kultura

Zatímco žhavá filmová novinka U mě dobrý spolehlivě baví diváky v českých kinech, návštěvníci těch amerických budou moci od 13. června vyrazit na Krásku v nesnázích – jen o něco starší úspěšnou tragikomedii stejného autorského týmu.

Film scenáristy Petra Jarchovského a režiséra Jana Hřebejka „o sexu, penězích a dobrém člověku“ začne svou pouť v New Yorku v kině Angelika v Greenwich Village na jižním Manhattanu a v největším washingtonském artkině Landmark Theatre. Za velkou louží je celkem pět kopií, které budou postupně k vidění v dalších amerických městech.
„Premiéra se měla podle původních plánů konat už před rokem, ale nechtěli jsme nic ponechat náhodě. Vsadili jsme na pečlivou přípravu při propagaci filmu, především na aktivní spolupráci s českou komunitou v obou premiérových městech. Uvedení Krásky v nesnázích v USA je totiž zásadní událostí nejen pro tento konkrétní titul, ale pro českou kinematografii obecně. Možná to zní trochu nadsazeně, ale vzhledem k současnému malému zájmu o české filmy v Americe na tom určitě něco pravdy je…,“ odhaluje zákulisí uvedení Krásky na prestižní trh distributor Neil Friedman z Menemsha Films. A producent filmu Ondřej Trojan realisticky dodává: „Je jasné, že úspěch v New Yorku a Washingtonu by nám otevřel dveře k širší distribuci, napjatě proto očekáváme recenze v New York Times, Washington Post a dalších periodikách. Americké klubové publikum je totiž zhýčkané desítkami filmů z celého světa a právě recenze hrají podstatnou roli při jejich rozhodování, na co se půjdou do kina podívat.“
Skvělou předehrou k letní americké cestě bylo vítězství Krásky v nesnázích na dvou respektovaných mezinárodních festivalech – v Denveru a v Santa Barbaře. Zasloužený obdiv tehdy kromě tvůrců sklidila i Aňa Geislerová v hlavní ženské roli. Zkušené americké publikum ostatně zaujala už v Želarech. A jak právě ona hodnotí aktuální vyhlídky Krásky? „První zprávy z amerických projekcí naznačují, že je tahle odlehčená forma vyprávění a navíc současný ženský příběh baví. Takže já si samozřejmě přeju, aby se líbila hodně, hodně, hodně… A těším, se až mi ze Států začnou přicházet první žádosti o fotku s podpisem,“ usmívá se Aňa Geislerová.

Vlídnému přijetí určitě napomůže i fakt, že z filmového plátna zazní něžná hudba dnes už světoznámých Glena Hansarda a Markéty Irglové, včetně oscarového hitu Falling slowly. Jisté je, že Kráska, i s americkými diváky v zádech, opět zvládne všechny nesnáze s přehledem a grácií.
Ostatně stejně suverénně se s nástrahami života a podvodníků vyrovnávají i hrdinové nejnovějšího filmového hitu dvojice Jarchovský – Hřebejk U mě dobrý, která láká do kin milovníky tradiční dobré české komedie. A dost možná, že tenhle titul čeká i stejně hvězdná budoucnost…

Zdroj: 2media
více o filmu: Kráska v nesnázích

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…