Kráva Jana Saudka

| Autor: PR | Rubrika: Kultura

Od června tohoto roku budou mít návštěvníci i obyvatelé Prahy možnost shlédnout jedinečný světový „open air“ projekt CowParade Prague 2004. Na frekventovaných místech hlavního města budou čtyři měsíce rozmístěny dvě stovky krav v životní velikosti.

Sochy krav budou barevně ztvárněny tuzemskými začínajícími i známými umělci. Jednu ze soch krav právě ve svém ateliéru dokončil i světově proslulý fotograf Jan Saudek.

Na rozdíl od jiných umělců používá Jan Saudek olejové barvy. Ještě před samotným malováním nafotil s původně bílou krávou sérii fotografií. V tomto týdnu přislíbila začít s realizací „své“ krávy i Sára Saudková.


CowParade Prague 2004 je mezinárodní projekt, vznikl v roce 1998 v Curychu a od té doby procestoval již 18 světových metropolí jako například Chicago, New York, Sydney, Houston, Londýn či Brusel. V České republice se bude konat pod záštitou hlavního města Prahy a ve spolupráci se společností Eurotel Praha, spol. s r. o. Stejně jako v uvedených městech se i zde stane významnou společenskou událostí, která obohatí kulturní život města a vzbudí ohlas u široké veřejnosti i sdělovacích prostředků. Podle předchozích zkušeností také výrazně přispěje ke zvýšení turistického ruchu. Od června do září 2004 budou na atraktivních místech v centru hlavního města umístěny barevné laminátové sochy krav v životní velikosti, jejichž finální podobu umělecky ztvární místní známí i začínající umělci. Formou sponzorství jedné laminátové sochy či celé skupiny mají potenciální sponzoři možnost ovlivnit výběr umělce, ztvárnění díla a jeho pojmenování.

zdroj: IMPACT PR
foto: Pavel Černoch

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…