Kráva Jana Saudka

| Autor: PR | Rubrika: Kultura

Od června tohoto roku budou mít návštěvníci i obyvatelé Prahy možnost shlédnout jedinečný světový „open air“ projekt CowParade Prague 2004. Na frekventovaných místech hlavního města budou čtyři měsíce rozmístěny dvě stovky krav v životní velikosti.

Sochy krav budou barevně ztvárněny tuzemskými začínajícími i známými umělci. Jednu ze soch krav právě ve svém ateliéru dokončil i světově proslulý fotograf Jan Saudek.

Na rozdíl od jiných umělců používá Jan Saudek olejové barvy. Ještě před samotným malováním nafotil s původně bílou krávou sérii fotografií. V tomto týdnu přislíbila začít s realizací „své“ krávy i Sára Saudková.


CowParade Prague 2004 je mezinárodní projekt, vznikl v roce 1998 v Curychu a od té doby procestoval již 18 světových metropolí jako například Chicago, New York, Sydney, Houston, Londýn či Brusel. V České republice se bude konat pod záštitou hlavního města Prahy a ve spolupráci se společností Eurotel Praha, spol. s r. o. Stejně jako v uvedených městech se i zde stane významnou společenskou událostí, která obohatí kulturní život města a vzbudí ohlas u široké veřejnosti i sdělovacích prostředků. Podle předchozích zkušeností také výrazně přispěje ke zvýšení turistického ruchu. Od června do září 2004 budou na atraktivních místech v centru hlavního města umístěny barevné laminátové sochy krav v životní velikosti, jejichž finální podobu umělecky ztvární místní známí i začínající umělci. Formou sponzorství jedné laminátové sochy či celé skupiny mají potenciální sponzoři možnost ovlivnit výběr umělce, ztvárnění díla a jeho pojmenování.

zdroj: IMPACT PR
foto: Pavel Černoch

Další články z rubriky

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. 2017 | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.