Křišťálové srdce Poděbrady 2006

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Dnes 7. června 2006 začíná v Poděbradech 7. ročník Mezinárodního filmového a televizního festivalu dokumentárních a publicistických pořadů se zdravotnickou tématikou Křišťálové srdce Poděbrady 2006.

Letošní ročník je zaměřen na diabetes mellitus, zdravý životní styl a zdravou výživu. Do těchto tří kategorií je přihlášeno celkem 47 snímků z osmi zemí. Zastoupeni jsou tvůrci z Japonska, Francie, Belgie, Polska, ale také například z Kuby. Přihlášené snímky bude hodnotit mezinárodní odborná porota v čele s filmovou dokumentaristkou Olgou Sommerovou.

Festival Křišťálové srdce si dává za cíl oslovit i laickou veřejnost a seznámit ji s trendy a novinkami ve zdravotnictví. V průběhu festivalu se bude konat řada seminářů nejen pro odborníky. Každý návštěvník festivalu bude mít možnost získat zajímavé informace a také vidět filmy, které se snaží přiblížit nejrůznější zdravotnická témata. To vše proběhne v příjemném prostředí lázeňského města Poděbrady.

Letos se také poprvé uskuteční soutěž mistrů kuchařů o Zlatou šalvěj. Jejím tématem je zdravá výživa. Tým tvoří vždy dva kuchaři a jeden cukrář a postupně se utkají ve dvou kategoriích. Prvním úkolem bude příprava banketu pro 35 osob s menu o třech chodech a se zaměřením na zdravou výživu. Druhou kategorií je příprava rautu pro 60 osob, který bude obsahovat výrobky studené kuchyně, dva teplé pokrmy a také cukrářské dia výrobky. Soutěžící, kteří se umístí na prvních třech místech, budou na slavnostním zakončení festivalu oceněni symbolem zlatého, stříbrného a zeleného šalvějového lístku.
Zlatá šalvěj by se u nás v budoucnu měla stát označením kvalitního kuchaře a měla by být také pro nás zárukou dobrého a zdravého jídla.

Program festivalu – středa 7. června 2006


09,00 – 11,00 Veřejná projekce soutěžních snímků s ukázkami přípravy zdravé výživy (Čínská kuchyně) – Kolonáda (místo konání akce)
10,00 – 16,00 XII. konference „Projektů podpory zdraví 2005“ – kulturní sál Kolonády
14,00 – 17,00 Symposium – Centrum výzkumu chorob srdce a cév – kardiovaskulární onemocnění - diabetes mellitus – výletní parník
14,00 – 16,00 Veřejná projekce soutěžních snímků , ukázky přípravy zdravé výživy - - Kolonáda
20,30 – 21,30 Slavnostní zahájení festivalu, (zábavný program) Milan Drobný, světelná show, ohňostroj - park lázeňské kolonády
21,30 Soutěž Zlatá šalvěj - „Studená kuchyně“, soutěž družstev kuchařů - Kolonáda
22,30 – 23,00 Komorní koncert, Dominique Devaux Blazkova – zpěv, Brona Kleblenová - - harfa - Havířský kostelíček


Informace o festivalu naleznete také na www.kristalovesrce.cz. Pokud kliknete na loga doprovodných akcí, zobrazí se podrobné info.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…